Dział: INTERNET

Dodano: Maj 17, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Pudelek.pl nie będzie pisał o Marinie Łuczenko-Szczęsnej

Serwis plotkarski Pudelek.pl poinformował, że Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił wniosek Mariny Łuczenko-Szczęsnej o zabezpieczenie jej powództwa o blokowanie komentarzy internautów dotyczących piosenkarki. Jednocześnie serwis zdecydował "o zaniechaniu publikacji na temat Mariny do czasu aż urodzi dziecko".

W listopadzie 2017 roku Pudelek.pl poinformował, że Marina Łuczenko-Szczęsna wezwała go "do usunięcia 20 artykułów, 4 komentarzy i jednego zdjęcia". Sąd Okręgowy, zajmując się sprawą, nakazał zabezpieczenie powództwa i administratorzy serwisu byli zobowiązani kasować i blokować komentarze użytkowników pod artykułami o piosenkarce. 15 maja 2018 roku serwis Pudelek.pl poinformował, że Sąd Apelacyjny w drugiej instancji uchylił decyzję o zabezpieczeniu roszczeń.

Radca prawny powódki Piotr Ciszewski zaznacza, że najważniejsza rozprawa wciąż jest przed stronami. - Wnieśliśmy nie tylko o zabezpieczenie, ale także o przeprosiny, żądamy usunięcia tekstów i wypłatę zadośćuczynienia. Czekamy na wyznaczenie terminu rozprawy – mówi Ciszewski.

Niezależnie od dalszego przebiegu sprawy serwis Pudelek.pl poinformował, że zdecydował "o zaniechaniu publikacji na temat Mariny do czasu aż urodzi dziecko". Piosenkarka jest w zaawansowanej ciąży.

Administratorem serwisu Pudelek.pl jest spółka Http, która należy do Wirtualna Polska Holding SA.

(JOK, 17.05.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: INTERNET

Dodano: Maj 17, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

YouTube wprowadza nową usługę muzyczną i zmiany w pakiecie premium

Nie wiadomo, kiedy płatna wersja YouTube'a trafi do Polski (Screen:Music.Youtube.com)

YouTube szykuje się do uruchomienia własnej usługę streamowania muzyki. YouTube Music ruszy w wybranych krajach 22 maja - samodzielnie i jako część pakietu YouTube Premium (dawniej YouTube Red). Nie wiadomo, kiedy usługa trafi do Polski.

YouTube Music (jako odtwarzacz desktopowy i aplikacja) będzie dostępne w wersji bezpłatnej z reklamami oraz w wersji premium miesięcznym abonamentem w wysokości ok. 10 dolarów. Poza brakiem reklam subskrybenci zyskają możliwość pobierania oraz odtwarzania muzyki w tle. Wszyscy użytkownicy będą również mogli korzystać z zindywidualizowanych podpowiedzi i playlist generowanych w oparciu o historię użytkowania oraz miejsce pobytu. Wprowadzenie usługi pozwoli YouTube'owi na bezpośrednie konkurowanie m.in. z iTunes i Spotify.

Nowa usługa muzyczna YouTube ma być dostępna samodzielnie oraz w poszerzonym płatnym pakiecie YouTube Premium. Powstanie on z przekształcenia testowanego od 2015 roku YouTube Red (niedostępnego w Polsce), którego cena ma wzrosnąć z dotychczasowych 9,99 dolarów do 11,99 dolarów. Pakiet obejmuje możliwość pobierania filmów z YouTube, oglądanie bez reklam oraz dostęp do programów na wyłączność - YouTube Originals, m.in. "Cobra Kai", "Step Up: High Water" oraz "Youth & Consequences".

Od wtorku 22 maja z YouTube Music będą mogli korzystać mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, Australii, Nowej Zelandii, Meksyku i Korei Południowej. W ciągu kilku tygodni usługa ma również objąć Kanadę oraz niektóre kraje europejskie: Austrię, Danię, Finlandię, Francję, Irlandię, Hiszpanię, Niemcy, Norwegię, Szwecję, Szwajcarię, Wielką Brytanię, Włochy i Rosję.

Firma zapowiada dalszą ekspansję usługi w kolejnych miesiącach, jednak nie wiadomo, kiedy płatna wersja YouTube'a trafi do Polski.

(MK, 17.05.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.