Dział: INTERNET

Dodano: Maj 16, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Twitter chce zwalczać trolling przez ograniczanie widoczności tweetów

(fot. Pixabay.com)

Twitter chce zwalczać internetowy trolling poprzez rozszerzoną analizę tego, co się dzieje na kontach. W przypadku wykrycia określonych schematów, system będzie automatycznie ograniczać widoczność tweetów.

Algorytmy platformy będą monitorowały m.in. to, jak często użytkownicy wspominają w swoich tweetach o kontach, które ich nie obserwują, a także powiązania pomiędzy kontami (np. przypisanie wielu kont do jednego adresu IP) lub brak weryfikacji adresu mailowego. Wpisy z kont podejrzanych o trolling nie będą kasowane, ale będą automatycznie słabiej pozycjonowane, też na listach odpowiedzi - nawet gdy nie naruszą regulaminu serwisu.

Działania Twittera są odpowiedzią na zarzuty ze strony Amnesty International i innych organizacji, że napastliwe komentarze zniechęcają użytkowników (zwłaszcza kobiety i przedstawicieli mniejszości) do korzystania z platformy. Nowe rozwiązanie ma stanowić uzupełnienie dotychczasowego systemu zgłaszania naruszeń i indywidualnych blokad dostępnych dla samych użytkowników. Według przytaczanych przez agencję Reuters danych Twittera, pozyskanych podczas testów, planowane zmiany mogą ograniczyć liczbę zgłoszeń o nękaniu o 4 proc. w wypadku wyników wyszukiwania i 8 proc. w wypadku komentarzy.

Z Twittera korzysta miesięcznie 336 mln użytkowników na całym świecie.

(MK, 16.05.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: INTERNET

Dodano: Maj 17, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Pudelek.pl nie będzie pisał o Marinie Łuczenko-Szczęsnej

Serwis plotkarski Pudelek.pl poinformował, że Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił wniosek Mariny Łuczenko-Szczęsnej o zabezpieczenie jej powództwa o blokowanie komentarzy internautów dotyczących piosenkarki. Jednocześnie serwis zdecydował "o zaniechaniu publikacji na temat Mariny do czasu aż urodzi dziecko".

W listopadzie 2017 roku Pudelek.pl poinformował, że Marina Łuczenko-Szczęsna wezwała go "do usunięcia 20 artykułów, 4 komentarzy i jednego zdjęcia". Sąd Okręgowy, zajmując się sprawą, nakazał zabezpieczenie powództwa i administratorzy serwisu byli zobowiązani kasować i blokować komentarze użytkowników pod artykułami o piosenkarce. 15 maja 2018 roku serwis Pudelek.pl poinformował, że Sąd Apelacyjny w drugiej instancji uchylił decyzję o zabezpieczeniu roszczeń.

Radca prawny powódki Piotr Ciszewski zaznacza, że najważniejsza rozprawa wciąż jest przed stronami. - Wnieśliśmy nie tylko o zabezpieczenie, ale także o przeprosiny, żądamy usunięcia tekstów i wypłatę zadośćuczynienia. Czekamy na wyznaczenie terminu rozprawy – mówi Ciszewski.

Niezależnie od dalszego przebiegu sprawy serwis Pudelek.pl poinformował, że zdecydował "o zaniechaniu publikacji na temat Mariny do czasu aż urodzi dziecko". Piosenkarka jest w zaawansowanej ciąży.

Administratorem serwisu Pudelek.pl jest spółka Http, która należy do Wirtualna Polska Holding SA.

(JOK, 17.05.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo