Dział: PRASA

Dodano: Maj 16, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Agora miała 9,7 mln zł zysku w pierwszym kwartale 2018 roku

W pierwszym kwartale 2018 roku przychody Agory SA spadły o 7,6 proc. w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej. Wyniosły 278 mln zł. Raportowany zysk netto Agory za pierwszy kwartał to 9,7 mln zł wobec 6,1 mln zł straty rok wcześniej. Jej wynik EBITDA to 36,3 mln zł (wzrost o 25,6 proc.).

Na przychody Agory złożyła się głównie sprzedaż: reklam – 120,2 mln zł (wzrost o 0,7 proc.), biletów do kin – 66,2 mln zł (wzrost o 2,8 proc.), wydawnictw – 33,9 mln zł (wzrost o 0,6 proc.), w barach w kinach – 24 mln zł (wzrost o 8,1 proc.), usług poligraficznych – 15,6 mln zł (spadek o 44,3 proc.).

Wpływy ze sprzedaży "Gazety Wyborczej" spadły do 22,8 mln zł (o 1,3 proc). Zatrudnienie w Agorze na koniec raportowanego okresu wyniosło 2 801 etatów (o 100 mniej niż rok wcześniej).

We wtorek 15 maja zarząd Agory podjął uchwałę w sprawie rekomendacji zwyczajnemu walnemu zgromadzeniu przeznaczenia kwoty 23,3 mln zł na wypłatę dywidendy (0,50 zł na 1 akcję). Wypłata dywidendy nastąpi z kapitału zapasowego spółki utworzonego z zysku lat ubiegłych. Proponowany dzień ustalenia prawa do dywidendy to 13 lipca 2018 r., a dzień wypłaty dywidendy to 2 sierpnia 2018 r.

GDYJ

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Maj 16, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Witold Woźniak odchodzi z Grupy Bauer Media

Witold Woźniak (fot. materiały prasowe)

Witold Woźniak, prezes Grupy Bauer Media odchodzi z firmy. Bauer Media Group informuje, że wprowadza korekty struktury organizacyjnej.

„Witold Woźniak, który pracował w Bauer Media Group od roku 1999 roku, opuszcza przedsiębiorstwo z uwagi na różne opinie dotyczące rozwoju Grupy oraz poziomu integracji” - poinformowano w komunikacie prasowym. „Witold Woźniak nie tylko założył i rozwinął działalność w Polsce i Europie Wschodniej, ale także pomyślnie rozwijał działalność radiową oraz w zakresie porównywarek (OCP). Bauer Media Group jest wdzięczna za jego wkład i osiągnięcia. Życzymy mu jak najlepiej” - skomentowała wydawca, Yvonne Bauer.

"W ostatnich trzech latach odpowiadałem z ramienia zarządu Bauer Media za wszystkie stacje radiowe, porównywarki finansowe, agencje SEO/SEM, drukarnie oraz w Europie Wschodniej za wydawnictwa i portale. Była to dla mnie wspaniała przygoda a jednocześnie wielkie wyzwanie i spełnienie zawodowe. Cieszę się że zostawiam firmę w doskonałej kondycji finansowej i pełną planów rozwojowych, a mając w zespole tylu utalentowanych menedżerów jestem spokojny o jej dalszy dynamiczny rozwój" - napisał Witold Woźniak. Dodał: "Żegnam się z firmą ale nie z nowymi wyzwaniami zawodowymi - do usłyszenia i do zobaczenia po przedłużonych wakacjach w nowej rzeczywistości". 

Jednocześnie poinformowano, że Bauer Media Group wprowadza globalne stanowiska kierownicze ds. radia, nowych obszarów działalności i internetowych platform porównawczych (OCP).

Działalność wydawnicza w Europie kontynentalnej podlegać będzie Jörgowi Hausendorfowi. Będzie on także kierował nową funkcją globalnej produkcji i druku.

Veit Dengler przejmie odpowiedzialność za radio i porównywarki internetowe prócz jego bieżącej odpowiedzialności za działalność wydawniczą w Zjednoczonym Królestwie, Stanach Zjednoczonych i w Australii/ Nowej Zelandii, a także za nowe obszary działalności (New Business).

(MAK, 16.05.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo