Dział: REKLAMA

Dodano: Maj 16, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Snapchat wprowadza sześciosekundowe reklamy, których nie można pominąć

(fot. Pixabay.com)

Snap, właściciel aplikacji Snapchat, rozpoczął w Stanach Zjednoczonych testy nowego formatu reklamowego wideo. Użytkownicy wyświetlający materiały zamieszczane w sekcji Shows będą zmuszani do oglądania sześciosekundowych spotów.

W odróżnieniu od innych reklam wyświetlanych w popularnej aplikacji, nowe spoty wyświetlane w trakcie pełnoekranowych Snapchat Shows (programów od profesjonalnych partnerów, zazwyczaj 3-5 min długości) nie mogą być pomijane. Po kliknięciu na reklamę ujawnia się jedynie pasek informujący o pozostałej długości spotu. Pierwsze tego typu reklamy poświęcone są premierom kinowym oraz gadżetom, np. smartfonom.
Doniesienia o planowanym przymuszeniu użytkowników do oglądania reklam pojawiły się jeszcze na początku kwietnia tego roku. Wcześniej wszystkie reklamy w Snapchacie można było pominąć natychmiast po ich rozpoczęciu (według największych reklamodawców średnio użytkownicy robili to już po ok. 1 sek). Wprowadzona w poniedziałek zmiana nie wpłynie na materiały publikowane przez zwykłych użytkowników.
W pierwszym kwartale 2018 roku Snap wygenerował przychody w wysokości 230,7 mln dolarów - więcej niż przed rokiem, wciąż poniżej przewidywań analityków. Wolniejszy był również przyrost liczby użytkowników. Z aplikacji korzysta obecnie 191 mln osób na całym świecie. Od ogłoszenia wyników kwartalnych 1 maja 2018 roku notowania Snapa na giełdzie NYSE utrzymują się na poziomie ok. 10-11 dol. za akcję - najgorszym w historii spółki.

(MK, 16.05.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: REKLAMA

Dodano: Maj 17, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Santander Bank Polska zastąpi markę Bank Zachodni WBK we wrześniu br.

Za kampanię rebrandingową odpowiada agencja Red8 (fot. Santander Consumer Bank)

Akcjonariusze Banku Zachodniego WBK SA przyjęli w środę 16 maja br. uchwałę w sprawie zmiany nazwy na Santander Bank Polska SA.

Oczekiwaną od kilku lat zmianę marki Bank Zachodni WBK na Santander Bank Polska zaplanowano na wrzesień 2018 roku. Do nowej nazwy zostanie dopasowana identyfikacja wizualna. Zmiana obejmie także spółki z grupy kapitałowej BZ WBK, mające w nazwie skrót "BZ WBK". Towarzyszyć jej będzie ogólnopolska kampania informacyjna i wizerunkowa w mediach tradycyjnych i cyfrowych. Za kampanię rebrandingową odpowiada agencja Red8, pracująca dla tego klienta od 2013 roku.

BZ WBK powstał z połączenia Banku Zachodniego i Wielkopolskiego Banku Kredytowego. W 2010 roku inwestorem została w nim hiszpańska grupa Santander. Od jesieni 2013 roku bank zaczął też używać w komunikacji barw i nazwy korporacyjnej grupy Santander.

(IKO, 17.05.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo