Dział: PRASA

Dodano: Maj 15, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tylko media państwowe zadawały pytania na konferencji premierów Polski i Węgier

Viktor Orban i Mateusz Morawiecki odpowiedzieli jedynie na cztery pytania mediów publicznych (screen TVP Info)

Do zadawania pytań podczas konferencji prasowej premierów Polski i Węgier dopuszczono wyłącznie dziennikarzy mediów publicznych. "Na następnej będzie inaczej" – miała powiedzieć rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

Słowa Kopcińskiej miały paść w rozmowie z Jerzym Haszczyńskim, kierownikiem działu zagranicznego "Rzeczpospolitej", już po zakończeniu konferencji. Dziennikarz zwrócił uwagę, że wszystkie cztery pytania zadane premierom padły ze strony przedstawicieli mediów publicznych: Telewizji Węgierskiej oraz PAP i TVP Info.

"Konferencja premierów Orbana i Morawieckiego. Pytania mogli zadać tylko dziennikarze państwowych czy rządowych mediów. Pani rzecznik mówi, że następnym razem będzie inaczej. Nie mogę się doczekać następnej wizyty. Mam bardzo ważne pytanie do szefa węgierskiego rządu" – napisał Haszczyński na Twitterze.

Szef działu zagranicznego "Rzeczpospolitej" zapewnił "Presserwis", że przed konferencją sam kilkukrotnie zgłaszał chęć zadania pytania. Rzeczniczka ani Centrum Informacyjne Rządu nie odpowiedzieli na nasze pytania w tej sprawie.

(MK, 15.05.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Maj 15, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zatrzymała szefa rosyjskiej agencji informacyjnej

(fot. wikipedia.org)

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) przeprowadziła we wtorek rewizje w siedzibie rosyjskiej agencji informacyjnej RIA Nowosti w Kijowie i zatrzymała jej szefa Kiriła Wyszynskiego – poinformowała rzeczniczka SBU Ołena Hitlanska.

Wcześniej Hitlanska napisała na Facebooku, że SBU wszczęła śledztwo przeciwko sieci struktur medialnych, działających na Ukrainie i kontrolowanych przez Rosję. "Były one wykorzystywane przez państwo agresora w ramach wojny hybrydowej przeciwko Ukrainie" – przekazała.

Hitlanska nie podała szczegółów tej sprawy, zadeklarowała jednak, że wiadomości na ten temat zostaną opublikowane za kilka godzin.

RIA Nowosti jest częścią państwowego koncernu medialnego Rossija Siegodnia. Należy do niego m.in. stacja telewizyjna RT (dawniej Russia Today) oraz nadająca m.in. w języku polskim stacja radiowa Sputnik.

(PAP, 15.05.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo