Dział: INTERNET

Dodano: Maj 10, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje dziennikarz portalu Niezależna.pl

(fot.pixabay.com)

Artur Widlarz, dziennikarz portalu Niezależna.pl zginął śmiercią tragiczną. W lipcu skończyłby 33 lata.

O śmierci dziennikarza poinformowali w czwartek wieczorem jego koledzy z redakcji.

„Z ogromnym żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o nagłej śmierci Artura Widlarza naszego redakcyjnego Kolegi, niezwykle serdecznego, pełnego uśmiechu, pogody ducha i zawsze chętnego do pomocy innym. Arturze, takim Cię zapamiętamy” - napisano na portalu Niezależna.pl.

(PAZ, 10.05.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: INTERNET

Dodano: Maj 11, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Filmy z Millennium Docs Against Gravity na Player.pl

Organizatorzy Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity przygotowali wyjątkową kolekcję filmów, które będzie można oglądać bez opłat na Player.pl.

Filmy tegorocznej edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity, która rozpoczęła się 10 maja, będzie można oglądać nie tylko na pokazach festiwalowych, ale też na Player.pl, bez opłat. Będzie można zobaczyć m.in. dokument „Rowery kontra samochody”, którego twórcy przekonują o wyższości jednośladów nad autami, „Szwedzką teorię miłości” o kraju, którego mieszkańcy, pomimo zapewnionej opieki państwa, nie potrafią budować trwałych relacji, a także nominowane do Oscara dokumenty Joshuy Oppenheimera „Scena zbrodni” i „Scena ciszy”, poświęcone ludobójstwu w Indonezji w latach 60. 20 wieku. Nie zabraknie też słodko-gorzkich obrazów o sensie człowieczeństwa („Projekt Nim”) i polskich akcentów w obrazie terapii matki i córki („Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham”).

Na Player.pl będzie można też obejrzeć filmy fabularne, na przykład „Creative Control” - film, który zabiera widza w niedaleką przyszłość, w której wirtualna rzeczywistość przenika się ze światem realnym, a także obraz „W objęciach węża”, w którym amazoński szaman Karamate zaprasza do świata magii i wiedzy tajemnej, czy „Dzieciństwo wodza” poświęcone narodzinom autorytaryzmu. Kolekcja powstała we współpracy z Discovery Channel.
Filmy festiwalu Millennium Docs Against Gravity będzie można oglądać w Warszawie, Gdyni, Lublinie, Bydgoszczy i we Wrocławiu. Hasło tej imprezy to „Oderwij się!” – od przyzwyczajeń i stereotypów, aby otworzyć się na świat pokazywany przez kino dokumentalne. Na widzów będzie czekało 160 tytułów z gatunku non-fiction.

(MAK, 11.05.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.