Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 08, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Piotr Korycki został prezesem TVN i Discovery w Polsce

Piotr Korycki, nowy prezes TVN i Discovery, związany jest z Grupą TVN od 15 lat (fot. materiały prasowe)

Piotr Korycki został prezesem zarządu i dyrektorem zarządzającym Discovery i TVN - obie firmy zintegrowały struktury. Dotychczasowy prezes TVN Jim Samples przeszedł do rady nadzorczej firm. To efekt przejęcia w marcu br. Scripps Networks Interactive, właściciela TVN, przez Discovery.

Dotychczas Piotr Korycki był wiceprezesem zarządu Grupy TVN. Jest z nią związany od 15 lat. Wcześniej był m.in. dyrektorem finansowym. Jako prezes będzie raportował do Katarzyny Kieli, szefowej Discovery w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie.
"Najbliższe tygodnie poświęcimy na wypracowanie wspólnych struktur operacyjnych, które pozwolą nam dalej dynamicznie się rozwijać oraz tworzyć pogramy, które pokochają widzowie w Polsce i na świecie" - zapowiada w wydanym 9 maja komunikacie Piotr Korycki.
W zarządzie Discovery i TVN znaleźli się też: Edward Miszczak (wiceprezes, odpowiada za kanał TVN i rozrywkowe kanały tematyczne oraz naziemne, za produkcję treści programowych, zaś we współpracy z Tomaszem Marszałłem za marketing i autopromocję); Adam Pieczyński (wiceprezes, odpowiada za wszystkie kanały i programy informacyjne, w tym nową komórkę informacji sportowych), Dorota Żurkowska-Bytner (z ramienia Discovery odpowiada za Eurosport, krajową i międzynarodową dystrybucję połączonego portfolio kanałów oraz produktów, rozwój współpracy z partnerami w Polsce i za granicą, a także za zintegrowany obszar badań); Rafał Ogrodnik (odpowiada za finanse, wsparcie biznesu i integrację Discovery z TVN), Piotr Tyborowicz (odpowiada za przychody z reklam, sponsoringu i innych rozwiązań reklamowych w telewizji oraz segmentu digital dla połączonego portfolio, a także za działalność brokerską Premium TV); Maciej Maciejowski (technologia i rozwój segmentu digital); Marek Szydłowski (obszar prawny, compliance i bezpieczeństwo informacji dla obu organizacji) i Agnieszka Trysła (strategia kadrowa dla Discovery i TVN).
W nowym składzie rady nadzorczej Discovery i TVN, oprócz Jima Samplesa, są także: przewodniczący Jean-Briac Perrette - prezes Discovery Networks International, Katarzyna Kieli, Simone Nardi - CFO International w SNI, Savalle Sims - EVP i General Counsel w Discovery.
W marcu br. zakończyło się przejęcie SNI, dotychczasowego właściciela TVN, przez Discovery. Wartość transakcji wyniosła 14,6 mld dol.

(PAZ, MAK, 08.05.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 09, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polsat szykuje Polsat Games

(fot. Pixaby.com)

Telewizja Polsat planuje uruchomić kanał Polsat Games - dowiedział się "Presserwis".

- Złożyliśmy wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o koncesję na nadawanie Polsat Games - potwierdza Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Telewizji Polsat. Podaje, że będzie to kanał "o szeroko rozumianej i niezwykle dynamicznie rozwijającej się branży gier w Polsce". - O szczegółach będziemy informować po decyzji KRRiT - zaznacza Matwiejczuk.

Obecnie w portfolio Telewizji Polsat jest 29 kanałów. W 2017 roku miały one łącznie 24,5 proc. udziału w rynku w grupie komercyjnej (dane Nielsen Audience Measurement).

Nadawca chce uruchomić również Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2.

(KOZ, 09.05.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.