Dział: INTERNET

Dodano: Maj 07, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wirtualna Polska ma przeprosić Jacka Kurskiego za tekst o niepłaceniu alimentów

Jacek Kurski (fot. TVP Info)

Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował, że Wirtualna Polska ma przeprosić Jacka Kurskiego i zapłacić 10 tys. zł na cel charytatywny za artykuł, w którym portal napisał, że Kurski nie płaci na utrzymanie swojego syna.

Chodzi o tekst Magdaleny Kazikiewicz z 24 stycznia 2017 roku, która napisała, że Jacek Kurski od rozwodu, który wziął z żoną w kwietniu 2015 roku, nie płaci alimentów na rzecz swojego 9-letniego wówczas syna.

Jacek Kurski określił artykuł WP jako nierzetelny i kłamliwy i zapowiedział pozwanie portalu i autorki (w pozwie wartość przedmiotu sporu określił na 30 tys. zł).

Sąd nakazał opublikowanie przeprosin na stronie głównej Wp.pl, które mają być widoczne przez pięć dni i zasądził solidarnie od Wirtualnej Polski i Magdaleny Kazikiewicz 10 tys. zł na rzecz Caritas Archidiecezji Warszawskiej.

(KOZ, 07.05.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: INTERNET

Dodano: Maj 07, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Serwis Macieja Samcika ma nowych autorów

Od lewej: Maciej Bednarek, Maciej Samcik, Ireneusz Sudak (fot.subiektywnieofinansach.pl)

Maciej Bednarek i Ireneusz Sudak dołączyli do serwisu "Subiektywnie o finansach", którego redaktorem naczelnym jest Maciej Samcik, wieloletni dziennikarz "Gazety Wyborczej". 

Dziennikarz i bloger ekonomiczny Maciej Samcik założył bloga o finansach w 2009 roku - najpierw w ramach platformy samcik.blox.pl, a od ponad roku na subiektywnieofinansach.pl. 

7 maja 2018 roku do serwisu dołączyli dwaj dziennikarze ekonomiczni Maciej Bednarek i Ireneusz Sudak. Cała trójka pracuje zdalnie. Zespół ma skupić się na tworzeniu i rozwoju m.in. treści wideo, rankingów produktów oraz tekstów interwencyjnych. Serwis utrzymuje się z partnerstw oraz akcji edukacyjnych. 

Maciej Bednarek dziennikarzem jest od 1999 roku. Pracował m.in. w „Gazecie Wyborczej” czy „Bloomberg Businessweek Polska". Był też szefem redakcji w ramach porównywarki finansowej Comperia.pl. Przez lata należał do Ekipy Samcika, czyli grupy dziennikarzy konsumenckich walczących o prawa konsumentów w ramach czwartkowych stron „Pieniądze Ekstra” w „Gazecie Wyborczej”. W „Subiektywnie o finansach” będzie m.in. zajmował się poradami i interwencjami, porównywał produkty finansowe oraz tworzył autorskie cykle wideo. 

Ireneusz Sudak publikuje od 2006 roku, przede wszystkim w „Gazecie Wyborczej”. W projekcie Macieja Samcika będzie zajmował się opisywaniem sposobów m.in. na obniżenie domowych rachunków oraz inwestowanie. 

(JOK, 07.05.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.