Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 26, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP sądzi się z mediami za publikacje dotyczące zeszłorocznego Opola

(fot. Pixaby.com)

W sądzie toczą się sprawy o ochronę dóbr osobistych, jakie Telewizja Polska wytoczyła Ringier Axel Springer Polska, Agorze i Wirtualnej Polsce za publikacje dotyczące festiwalu w Opolu.

TVP w maju 2017 roku zapowiedziała złożenie pozwów za informowanie, jakoby w TVP funkcjonowała cenzura artystów występujących podczas 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Ponadto TVP pozwała Agorę za artykuł Agnieszki Kublik ”Kayah na liście gorszego sortu w TVP” (później Wyborcza.pl opublikowała w tej sprawie sprostowanie podpisane przez prezesa telewizji Jacka Kurskiego).

Biuro prasowe TVP nie udzieliło nam informacji o tych postępowaniach.

Nina Graboś, dyrektor komunikacji korporacyjnej w Agorze, informuje, że przed sądem pierwszej instancji toczą się dwie sprawy o ochronę dóbr osobistych wytoczone przez TVP w związku z publikacją w maju 2017 roku artykułów na ten temat. TVP domaga się publikacji przeprosin i 20 tys. zł na cel społeczny. - W każdej z tych spraw Agora SA wniosła o oddalenie powództwa, wskazując na jego oczywistą bezzasadność, a w tym zwłaszcza tłumienie krytyki prasowej i ograniczanie swobody dziennikarskiej wypowiedzi - wyjaśnia Nina Graboś.

Również rzecznik Wirtualnej Polski Michał Sigieda potwierdza, że przed sądem toczy się sprawa wytoczona spółce przez TVP.

Z kolei Agnieszka Skrzypek-Makowska, group communications manager w Grupie Onet-RAS Polska, stwierdza tylko: - Nie możemy potwierdzić, że wpłynęły pozwy, o które pan pyta. Na tak wstępnym etapie nie będziemy komentować tej sprawy.

(KOZ, 26.04.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 26, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2 mają nadawać w Super HD

Telewizja Polsat będzie pokazywać na żywo wszystkie 16 meczów każdej kolejki Ligi Mistrzów (fot.pixabay.com)

Telewizja Polsat potwierdziła, że uruchomi sportowe kanały premium - Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport 2. Mają być one dostępne w technologii Super HD.

Dzięki dwóm nowym kanałom, a także czterem dodatkowym kanałom uruchamianym na czas spotkań, Telewizja Polsat będzie pokazywać na żywo wszystkie 16 meczów każdej kolejki Ligi Mistrzów (po 8 każdego dnia meczowego). Będzie to możliwe dzięki nowym godzinom rozgrywania meczów. Od sezonu 2018/2019 mecze Ligi Mistrzów będą odbywać się o 18.55 i 21 (obecnie wszystkie o 20.45).

Jak już informowaliśmy, Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2 mają nadawać na podstawie koncesji niedziałających Polsat Sport 2 i Polsat Sport 3 (nadawca wystąpił d o KRRiT o zmianę nazw).

Polsat przekonuje, że technologia Super HD, w której będą nadawać Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, zapewni jeszcze lepszą jakość obrazu – w związku z wprowadzeniem dwukrotnie większej przepływności. "Super HD w przeciwieństwie do 4K to standard, do którego już dzisiaj dostęp mają wszyscy użytkownicy naszych dekoderów" - wyjaśnił w komunikacie Dariusz Działkowski, członek zarządu Telewizji Polsat i członek zarządu ds. technicznych Cyfrowego Polsatu.

Telewizja Polsat na razie nie podaje, ile będzie kosztować dostęp do sportowych kanałów premium. Szczegóły mają być znane jeszcze w trzecim kwartale br. 

(KOZ, 26.04.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo