Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 19, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Byli dziennikarze "Wprost" i wydawca mają zapłacić Durczokowi 150 tys. zł

Kamil Durczok ma otrzymać zadośćuczynienie i przeprosiny (fot. Polsat/archiwum)

Sąd Apelacyjny w Warszawie nakazał AWR Wprost i pozwanym byłym dziennikarzom "Wprost" (Sylwestrowi Latkowskiemu, Michałowi Majewskiemu, Oldze Wasilewskiej) przeprosić Kamila Durczoka i zapłacić mu 150 tys. zł zadośćuczynienia. Wyrok jest prawomocny.

Sprawa dotyczy tekstu "Kamil Durczok. Fakty po faktach" autorstwa Latkowskiego, Majewskiego i Wasilewskiej z "Wprost" (AWR Wprost), datowanego na 16 lutego 2015 r. Napisano w nim m.in., że Kamil Durczok, wtedy szef "Faktów" TVN, "został przyłapany przez policję, jak ucieka z mieszkania, w którym znaleziono biały proszek".

„Publikacja ewidentnie naruszyła dobra osobiste Kamila Durczoka” – powiedział w czwartek w ustnym uzasadnieniu wyroku, sędzia Bernard Chazan. Ani Durczoka, ani byłych dziennikarzy „Wprost” nie było na ogłoszeniu wyroku.

Kamil Durczok i Sylwester Latkowski skomentowali wyrok na Twitterze:

Press

Ani Durczoka, ani byłych dziennikarzy „Wprost” nie było na ogłoszeniu wyroku.

W maju 2016 roku Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał AWR Wprost i pozwanym byłym dziennikarzom "Wprost" (Sylwestrowi Latkowskiemu, Michałowi Majewskiemu, Oldze Wasilewskiej) przeprosić Kamila Durczoka i zapłacić mu 500 tys. zł zadośćuczynienia. Durczok żądał 7 mln zł.

W złożonym wcześniej innym pozwie przeciwko "Wprost" Durczok domaga się odszkodowania w wysokości 2 mln zł. Żądanie to związane jest z artykułem "Ukryta prawda", w którym opisano anonimowy przypadek molestowania seksualnego w jednej ze stacji telewizyjnych. Po ukazaniu się wymienionych publikacji w TVN powołano specjalną komisję, która stwierdziła „przypadki niepożądanych zachowań, włącznie z mobbingiem i molestowaniem seksualnym”. Trzem osobom stacja zaproponowała zadośćuczynienie w wysokości do sześciokrotności ich miesięcznego wynagrodzenia. Z Kamilem Durczokiem TVN rozstał się ze skutkiem natychmiastowym.

(GDYJ, 19.04.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.