Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 18, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziś startuje serwis Holistic.news w dwóch wersjach językowych

Tak będzie prezentować się logo i menu na stronie głównej (Screen: materiały prasowe)

18 kwietnia br. o godz. 19.30 wystartuje serwis Holistic.news (Spółka Deweloper Media, powiązana z firmą deweloperską Murapol). Redaktorem naczelnym jest Marcin Firlej, były dziennikarz TVN 24 i "Wiadomości" TVP 1. Za dział wideo odpowiada Joanna Gabis-Słodownik, wcześniej reporterka w "Panoramie" TVP 2.

Serwis Holistic.news podzielony jest na takie działy, jak: Społeczeństwo, Pieniądze, Przyszłość, Polityka, Styl & Art, Raport, #Holisticnews. Zamieszcza też fotoreportaże, a poszczególne teksty otwierają duże zdjęcia. Serwis będzie dostępny w polskiej i angielskiej wersji językowej.

- Chcemy oferować czytelnikom serwis jakościowy, który nie będzie gonił za liczbą wyświetleń. Będziemy mieli treści newsowe, ale podane wraz z analizą, kontekstem, komentarzem. Najkrótsze teksty mają dwa tysiące znaków – mówi Marcin Firlej, redaktor naczelny Holistic.news, były dziennikarz TVN 24 i "Wiadomości" TVP 1. - Nasz serwis nie będzie miał zabarwienia politycznego. Czytelnicy nie znajdą tu politycznej szarpaniny, ale teksty poświęcone polityce będą przekrojowe, ujęte od strony organizacji państwa oraz Polski jako części świata. Nie jesteśmy polskocentryczni, gdyż nasz czytelnik mieszka także za granicą – mówi Marcin Firlej.

Redakcja mieści się w Warszawie i obecnie liczy 22 osoby (m.in. siedmioro dziennikarzy, sześcioro redaktorów tłumaczących teksty na język angielski oraz dwie osoby w dziale wideo). Poza tym serwis ma 15 współpracowników oraz buduje zespół korespondentów na świecie (w Australii, Wenezueli, Hiszpanii).

W zespole m.in. Mariusz Zawadzki i Magdalena Lemańska

Stanowisko dyrektora wydawniczego i marketingu w Deweloper Media zajmuje Patrycja Lehr (wcześniej m.in. wicedyrektor marketingu Marquard Media Polska). Dla serwisu pracują także m.in. Magdalena Lemańska (była dziennikarka "Rzeczpospolitej"), Klaudia Kocimska (była dziennikarka TVP), Michał Niepytalski (były dziennikarz Telewizji WP), Mariusz Zawadzki (były korespondent "Gazety Wyborczej" w USA), Anna Majka (wieloletnia dziennikarka TVP).

Jak mówi redaktor naczelny Marcin Firlej, Holistic.news ma ambicję stworzyć międzynarodowy zespół, w połowie złożony z korespondentów. Holistic.news będzie miał też swój kanał na YouTube.

- Będziemy serwisem non profit, bez reklam. Takie było założenie inwestora, aby serwis był w pełni niezależny, a treści nie nosiły znamion tekstów promocyjnych, ale także aby nie zaśmiecać treści, analiz, komentarzy zbędnymi informacjami. Najpewniej podejdziemy do tematu dodatkowych płatnych treści oraz pakietów dla abonamentów, ale najpierw musimy osiągnąć dorosłość jako serwis i zdobyć zaufanie czytelników – mówi Anna Czerniejewska, wydawca portalu.

Deweloper Media należy do spółki Cavatina Holding SA, jej akcjonariuszem jest spółka Cavatina (jeden z akcjonariuszy firmy deweloperskiej Murapol), należąca do Michała Dziudy (również akcjonariusz Murapolu). Dziuda jest prezesem Deweloper Media.

(JOK, 18.04.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 18, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Serwis Outriders uruchomił anglojęzyczny newsletter i ma depesze z Turcji

"Outriders Brief" ma trafiać do skrzynek czytelników w każdy sobotni poranek (Screen: Outride.rs)

Serwis Outriders nawiązał współpracę z Platform24, niezależnym medium informacyjnym z Turcji i uruchomił anglojęzyczny newsletter "Outriders Brief" dotyczący spraw międzynarodowych.

Platform24 założyli Yasemin Congar (w przeszłości dziennikarka m.in. BBC i CNN Turk) i Andrew Finkel (przez 25 lat korespondent "The Guardian" w Turcji). - Platform 24 prowadzi monitoring wolności słowa oraz wspomaga dziennikarzy, którzy mają problemy z rządem lub są wsadzani do więzienia. Obecnie w Turcji wymagane są skomplikowane akredytacje dla reporterów z zewnątrz i względy bezpieczeństwa były dla nas bardzo istotne - podkreśla Jakub Górnicki, jeden z założycieli Outriders. 

W ramach współpracy zespół dziennikarzy pod kierownictwem Özgüna Özçera będzie przygotowywał depesze dla Outriders, dotyczące bieżących wydarzeń w Turcji. Pierwsza będzie opublikowana w piątek 20 kwietnia br.

- Współpraca trwa już od kilku tygodni. W tym czasie dopracowaliśmy sposób pracy redakcyjnej, przeszkoliliśmy nowe osoby z tworzenia warstwy kontekstowej depeszy oraz sposobu pisania specjalnie dla Outriders. Ludzie z Platform24 poznali nasze narzędzia, zgłaszają nam tematy i wspólnie dyskutujemy o planach redakcyjnych - wyjaśnia Jakub Górnicki.

Podobnie jak z innych miejsc na świecie, także z Turcji będzie publikowana jedna depesza w tygodniu. Obecnie korespondentami Outriders są Honorata Zapaśnik (Meksyk), Piotr Andrusieczko (Ukraina) i Paweł Pieniążek (Syria/Irak). Zapowiadane jest także nawiązanie współpracy z korespondentami z Chin i Afryki.

14 kwietnia br. Outriders uruchomił anglojęzyczny newsletter "Outriders Brief". W każdą sobotę o godz. 8 rano jego subskrybenci otrzymują zbiór doniesień ze świata. Od kilku tygodni wysyłany jest też newsletter w języku polskim.

Serwis Outriders działa jako spółka not-for-profit. Twórcy zebrali pieniądze na start w serwisie crowdfundingowym Wspieram.to (w sumie 83 tys. zł). Zespół Outriders otrzymał w 2017 roku Grand Press Digital za innowacyjne podejście w wykorzystywaniu nowoczesnych technologii w pracy dziennikarskiej.

(PAZ, 18.04.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY