Dział: REKLAMA

Dodano: Kwiecień 13, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Bierzyński i Baran dziękują za głosowanie na nich w AD wo/MAN Roku 2017 (wideo)

(13.04.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: REKLAMA

Dodano: Kwiecień 14, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

18. MFF Nowe Horyzonty bez sponsora tytularnego

Na stronie festiwalu organizatorzy zachęcają do sponsoringu (screen z Nowehoryzonty.pl)

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty nie będzie miała sponsora tytularnego. Przez ostatnie 15 lat festiwal był sponsorowany przez T-Mobile Polska SA.

- Szukaliśmy sponsora tytularnego, ale okazuje się, że mało jest firm, które mogą zaangażować się tak, jak robił to T-Mobile. Zdecydowaliśmy się podzielić festiwalowy  tort na mniejsze kawałki, co oznacza, że podpisujemy umowy sponsorskie i partnerskie na poszczególne sekcje i aktywności. Będzie m.in. sponsor klubu festiwalowego – mówi "Presserwisowi" Błażej Grzechnik, dyrektor marketingu i PR Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

Podkreśla, że sytuacja jest trudna, gdyż firmy niechętnie sponsorują kulturę, a zwłaszcza film. Marki, odmawiając sponsoringu festiwalu, często tłumaczą się, że strategia ich firm zakłada finansowanie sportu. Organizatorzy festiwalu prowadzą rozmowy ze sponsorami, które mają zostać dopięte na koniec kwietnia br. Liczą również na dotację z Ministerstwa Kultury. Wsparcia finansowego festiwalowi po raz kolejny udzieliło miasto Wrocław.

Czy w związku z utratą głównego sponsora nastąpią zmiany w organizacji festiwalu? - Na pewno nie ucierpi program filmowy. Tak jak w poprzednich latach zapraszamy również twórców, ponieważ dobre kino i okazja spotkania z artystami to istota festiwalu. Zmienić może się natomiast m.in. charakter klubu festiwalowego, jego część muzyczna, najprawdopodobniej będziemy też mniej inwestować w aranżację miasta – mówi Grzechnik.

18. edycja festiwalu filmowego odbędzie się w dniach 26 lipca - 5 sierpnia br. we Wrocławiu. W tegorocznym programie znajdą się retrospektywy takich reżyserów, jak Nicolas Roeg, Ildikó Enyedi, Pedro Costa, João Césara Monteiro. Będzie także przegląd niezależnego kina irańskiego.

(IKO, 14.04.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo