Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 10, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ponad 57 tys. użytkowników Facebooka z Polski mogło paść ofiarą wycieku danych

(fot.pixabay.com)

Facebook potwierdził, że brytyjska firma doradcza Cambridge Analytica mogła pozyskać z serwisu dane ponad 57 tys. osób z Polski. 

Jak informuje PAP, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych nie wyklucza podjęcia działań krajowych, jednak na razie współpracuje ze swoimi odpowiednikami w państwach UE. 

W minionym tygodniu Facebook oszacował, że wyciek danych mógł dotknąć nawet 87 mln użytkowników serwisu na całym świecie, w tym 2,7 mln w UE (z czego ok. 1 mln w Wielkiej Brytanii). Dane użytkowników i ich nieświadomych znajomych wykradała na rzecz Cambridge Analytica facebookowa aplikacja zastosowana przez firmę badawczą GSR.

Biuro prasowe Facebooka przyznało, że w Polsce wyciek danych mógł objąć maksymalnie 57 138 osób, z czego zdecydowana większość (57 115 osób) to znajomi użytkowników, którzy zainstalowali złośliwą aplikację. Bezpośrednio uruchomiły ją 23 osoby w Polsce (z 270 tys. na całym świecie). 

(MK, PAP, 10.04.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 11, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP Sport zorganizuje internetowe relacje z mundialu, komentatorem m.in. Piotr Skowyrski

Telewizja Polska zorganizuje alternatywne relacje z czterech mundialowych meczów, które będą rozgrywane w Rosji. Spotkania, w których będą grali Polacy i mecz finałowy na stronie Sport.tvp.pl skomentują dla internautów Maciej Iwański i jeden z najpopularniejszych polskich streamerów oraz komentatorów e-sportowych Piotr izak Skowyrski.

Piotr izak Skowyrski należy do najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiej sceny e-sportowej i gamingowej. Od marca ub.r. jest właścicielem własnej drużyny "Counter-Strike: Global Offensive" - Izako Boars. Wcześniej sam grał zawodowo w "Counter-Strike'a", regularnie komentuje również wydarzenia e-sportowe - m.in. GeForce Cup 2017 i rozgrywki Polskiej Ligi Esportowej. Ponadto prowadzi na Twitch.tv jeden z najpopularniejszych polskojęzycznych streamów o grach: IzakOOO.
Skowyrski już kilkukrotnie komentował dla TVP mecze piłkarskie, m.in. podczas Euro 2016 i ubiegłorocznego Pucharu Konfederacji. Podczas meczu towarzyskiego Polska - Holandia w 2016 roku stream z alternatywnym komentarzem izaka i Macieja Iwańskiego śledziło w internecie 300 tys. widzów, co stanowi rekord Sport.tvp.pl.
- Mocno inwestujemy w e-sport, zatem naturalną koleją rzeczy będzie, że oprócz tradycyjnego przekazu telewizyjnego i linearnego przy wybranych meczach udostępnimy w internecie również stream alternatywny, prowadzony przez izaka. W ten sposób pokazujemy, że TVP idzie z duchem czasu i otwieramy się na nowych, młodych widzów - wyjaśnia Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport.
- Wciąganie komentatorów e-sportowych do promowania transmisji piłki nożnej przez TVP jest bardzo pragmatyczne. W podobny sposób angażowano influencerów w relacje z Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu. W tym wypadku wszyscy zyskują: dla izaka to sposób na podniesienie wartości swojej marki, a dla TVP Sport na przyciągnięcie przed odbiorniki młodych widzów - ocenia Piotr Bombol, strategy director & partner w agencji gamingowej Gameset.
Podczas audycji w Weszlo.fm Skowyrski zapowiedział, że dwa mecze będzie komentował ze studia w Warszawie, a dwa z Rosji.

(MK, 11.04.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo