Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 05, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Paulina Gumowska zastępczynią naczelnego WP, Krzysztof Majak szefem strony głównej

Paulina Gumowska szefową strony głównej Wirtualnej Polski była od połowy marca br. (fot. WP)

Krzysztof Majak został dyrektorem strony głównej Wirtualnej Polski. Ostatnio na tym stanowisku pracowała Paulina Gumowska, która awansowała na zastępczynię redaktora naczelnego Grupy Wirtualna Polska.

Krzysztof Majak kierowanie stroną główną Wirtualnej Polski będzie łączył z dotychczasowymi obowiązkami szefa mediów społecznościowych Grupy Wirtualna Polska.

Paulina Gumowska była szefową strony głównej od połowy marca br. Stanowisko to objęła po tym, jak zrezygnował z niego Marcin Ręczmin, który pełnił tę funkcję przez ponad rok. Gumowska jako zastępczyni redaktora naczelnego WP odpowiada za wszystkie serwisy Grupy Wirtualna Polska.

Natomiast na zastępców Krzysztofa Majaka awansowali Konrad Kubicz i Piotr Mieśnik. Kubicz dotychczas zajmował się w WP mediami społecznościowymi, a Mieśnik był wydawcą strony głównej.

(IKO, 05.04.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY

Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 05, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Facebook usuwa konta związane z rosyjską fabryką trolli

(fot. pixabay.com)

Facebook usunął kilkaset wpisów, kont i fanpage'ów, za którymi stała petersburska fabryka trolli Internet Research Agency (IRA). Do ich wykrycia przyczyniły się usprawnione algorytmy uczenia maszynowego serwisu. Właściciel Facebooka Mark Zuckerberg zapowiada kontynuowanie podobnych działań wobec grup i osób ujawnionych jako manipulatorzy.

Firma Marka Zuckerberga poinformowała o zablokowaniu 65 kont na Instagramie i 70 na Facebooku, a także 138 fanpage'ów - w większości rosyjskojęzycznych. Zablokowane materiały na Facebooku śledziło ok. 1 mln użytkowników, a na Instagramie - 500 tys. (głównie z Rosji, Ukrainy i innych krajów byłego ZSRR). Za usuniętymi stronami miała stać prokremlowska fabryka trolli znana jako Internet Research Agency, działająca za pośrednictwem rosyjskiej Federal News Agency (FAN). Prezes Facebooka przypisał wykrycie związków między organizacjami zastosowaniu usprawnionych algorytmów uczenia maszynowego do analizy wpisów.

Internet Research Agency była jedną z firm oskarżonych o wywieranie wpływu na amerykańską opinię publiczną przed wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych w 2016 roku. Prowadzący śledztwo w sprawie ingerencji Rosjan specjalny prokurator Robert Mueller w lutym br. skierował akt oskarżenia przeciwko trzem firmom i 13 obywatelom Federacji Rosyjskiej, którzy mieli rozpowszechniać w mediach społecznościowych zmanipulowane treści promujące kandydaturę Donalda Trumpa i pogłębiające podziały w amerykańskim społeczeństwie. 

Facebook już wcześniej usunął kilkaset kont związanych z Internet Research Agency. Odbywało się to w atmosferze oskarżeń o współodpowiedzialność serwisu za szerzenie fake newsów i rosyjskiej propagandy. Od 16 marca Facebook zmaga się również z kryzysem wizerunkowym ze względu na aferę związaną z brytyjską firmą Cambridge Analytica, która za pośrednictwem serwisu pozyskała i wykorzystała dane 50 mln użytkowników do celów politycznych. W ciągu dwóch tygodni od ujawnienia wycieku danych notowania giełdowe firmy Zuckerberga spadły o blisko 18 proc.

(MK, 05.04.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo