Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 04, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wrocławska telewizja Echo 24 przestała nadawać

Kanał Echo 24 nadał ostatni program informacyjny 30 marca (screen: spot autopromocyjny na YouTube)

Po niespełna półtora roku wrocławska telewizja naziemna Echo 24 zakończyła nagle działalność. Przyczyną zaprzestania nadawania były trudności z finansowaniem - wynika z informacji "Presserwisu". Wszyscy zatrudnieni stracili pracę.

Decyzja o likwidacji stacji nie została ogłoszona oficjalnie, jednak poprzedziły ją wielomiesięczne cięcia programów i redukcja zatrudnienia. Stacja zniknęła z ekranów 31 marca.

Echo 24 zaczęła nadawać 3 października 2016 roku. Kanał od początku był na lokalnym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej (MUX L4) obejmującym zasięgiem Wrocław, Świdnicę i okolice. Streamy z transmisji na żywo były dostępne również w internecie na stronie stacji. Od marca 2017 roku Echo 24 weszła do oferty Vectry, a potem również UPC.

- Firma rozpoczęła działalność z dużym szumem, z czym wiązały się duże koszty, ale nie zadbała o właściwą promocję. Problemem było pozyskanie reklamodawców, dla których zaporowa okazała się cena reklam, początkowo dochodząca nawet do 950 zł za spot. W ostatnich miesiącach cena miała spaść nawet do 50 zł - opowiada "Presserwisowi" jeden z byłych dziennikarzy stacji. Według niego współpracownicy Echo 24 oczekiwali, że mimo trudności telewizja utrzyma działalność przynajmniej do końca lata br.

- Jest bardzo duża przestrzeń dla telewizji miejskiej i regionalnej. Kanały tematyczne i telewizje lokalno-regionalne to przyszłość. To trend światowy. Ludzi interesuje to, co dzieje się wokół nich - mówi "Presserwisowi" Ewa Wolniewicz, była prezes Echo 24 i dawna dyrektor TVP Wrocław.

Według rozmówców "Presserwisu" ofertę stacji, która wystartowała z dwoma pasmami na żywo, zaczęto stopniowo redukować jeszcze przed odejściem prezes Wolniewicz (w październiku ub.r. została dyrektor naczelną krakowskiego teatru Łaźnia Nowa). Pierwsze cięcia programowe w Echo 24 były na początku 2017 roku, kolejne przed wakacjami i na przełomie roku, a potem w lutym br. Od stycznia br. trwały zwolnienia. W marcu stacja zatrudniała już tylko siedmiu dziennikarzy (na początku zespół liczył ponad 40 osób). Ostatni program informacyjny nadano 30 marca.

"Presserwis" dotarł do członków zarządu Echo 24, jednak zarówno prezes Paweł Janosik, jak i wiceprezes Tomasz Nykiel odmówili komentarza, potwierdzając jedynie zamknięcie stacji.

Udziałowcami Echo 24 Sp. z o.o. są Piotr Krupa, Marek Majewski (prezes m.in. Neonet SA) i Grupa ATM SA. Spółka ma również udziały o łącznej wysokości 187,1 tys. zł w telewizji KarkonoszePlay, której prezesem jest Nykiel.

(MK, 04.04.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.