Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 30, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Patostreamer Gural zatrzymany przez policję

(Screen z Facebooka)

Policja zatrzymała patostreamera Gurala. Usłyszy najprawdopodobniej zarzuty dotyczące gróźb karalnych, namawiania do nienawiści, do popełnienia przestępstwa, a także do namawiania nieletnich dziewczynek do rozbierania się przed kamerami internetowymi.

„Poznańscy policjanci zatrzymali „Gurala” – kontrowersyjnego youtubera. Będzie miał przedstawione różne zarzuty min. namawiania nieletnich dziewczynek do rozbierania się przed kamerą internetową. Odpowie za to przed sądem” – poinformował na Twitterze rzecznik prasowy policji w Poznaniu Andrzej Borowiak.

Sprawę Gurala nagłośnił Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który opisał, co działo się na kanale Gurala na YouTube. Youtuber m.in. namawiał 12-latkę do rozebrania się przed internetową kamerką, zapewniając, że nikt inny tego nie zobaczy (w tamtym momencie transmisję oglądało 30 tys. osób). Gural namawiał też 13-latkę do uprawiania seksu za 2 tys. zł.

Gural to jeden z tzw. patostreamerów, którzy wykorzystują serwisy do streamingu wideo do prezentowania patologicznych zachowań online. Gural miał na swoim kanale ok. 250 tys. subskrybentów.

(MAK, 30.03.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.