Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 29, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dane uczestników castingu do programu TVP były publicznie dostępne na serwerze telewizji

Plik z listą uczestników castingu do programu TVP znalazł czytelnik serwisu Niebezpiecznik.pl w publicznie dostępnym katalogu na serwerze telewizji.

Niebezpiecznik.pl podał, że lista zawierała dane kontaktowe uczestników. "Natychmiast skontaktowaliśmy się z TVP i dostęp do katalogu został zablokowany” - czytamy w serwisie.

TVP w wydanym w czwartek wieczorem komunikacie podała, że z systemów TVP dostępne były tylko 43 rekordy związane z castingiem do programu ”Rok w ogrodzie”. ”Natychmiast po otrzymaniu informacji o błędzie w systemie, w Telewizji Polskiej podjęto działania w celu jego wyeliminowania, co też uczyniono. W chwili obecnej trwa postępowanie wyjaśniające w tej sprawie” - napisała telewizja.

(KOZ, 29.03.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 30, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KRRiT w ub.r. wydała 24,65 mln zł, a do budżetu odprowadziła 24,11 mln zł

Wydatki budżetowe Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w ub.r. wyniosły 24,65 mln zł i były takie same jak rok wcześniej – wynika ze sprawozdania regulatora za ub.r.

KRRiT w ub.r. wydała mniej, niż planowano (wydatki miały wynieść 30,27 mln zł). Największą część – 14,39 mln zł – stanowiły wynagrodzenia.
W ub.r. roku regulator odprowadził do budżetu państwa 24,11 mln zł (plan finansowy zakładał 23,56 mln zł). Wpływy budżetu państwa z tytułu opłat koncesyjnych wyniosły 19,58 mln zł, za opłaty prolongacyjne – 3,38 mln zł, a za wpisy do rejestru programów nadawanych w systemach teleinformatycznych – 288 tys. zł.
Dla porównania w 2016 roku Krajowa Rada odprowadziła do budżetu państwa 49,75 mln zł (złożyły się to m.in. wpłaty z przedłużenia koncesji dla Eurozetu – 11,3 mln zł i Grupy RMF – 12,2 mln zł).
Przewodniczący KRRiT w ub.r. wydał 27,7 tys. decyzji administracyjnych, w tym 27,5 tys. decyzji abonamentowych, 244 koncesyjne i 15 decyzji o nałożeniu kar finansowych o łącznej wartości 274 tys. zł. Największą karę (100 tys. zł) dostał nadawca Superstacji. KRRiT nałożyła też 1,48 mln zł kary na nadawcę TVN 24 za relacjonowanie protestów przed Sejmem w grudniu 2016 roku, ale przewodniczący Rady uchylił tę decyzję. Ukarani zostali również nadawcy m.in. TVN, Polsatu, Zoom TV i Stopklatki TV. Część kar dotyczyła przerywania reklamami programów dla dzieci.
Łącznie w sprawach skarg i wniosków wpłynęło 2,1 tys. wystąpień, spośród których 148 nie należało do kompetencji KRRiT, przekazano je do właściwych instytucji.

(KOZ, 30.03.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo