Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 28, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Oddziały regionalne TVP z większym budżetem dzięki rekompensacie

Oddziały regionalne Telewizji Polskiej dzięki rekompensacie za utracone wpływy z opłat abonamentowych w tym roku mają większy budżet niż w zeszłym. Od kwietnia ich pasma w TVP 3 mają być dłuższe.

– Oddziały dostały budżet o ponad 10 proc. większy niż w 2017 roku – mówi Agnieszka Dejneka, od kwietnia dyrektor biura programowego TVP. – Z racji nowych pasm od kwietnia będzie kolejne dofinansowanie ośrodków. Kolejny zastrzyk będzie mniej więcej taki sam – dodaje.
Jak wynika ze sprawozdania z wykorzystania środków abonamentowych TVP, budżet TVP 3 i oddziałów regionalnych wyniósł w ub.r. 218,7 mln zł i był o 2,9 proc. mniejszy niż rok wcześniej.
Obecnie oddziały tworzą w tygodniu pięć i pół godziny programu dziennie (od 7 do 8 i od 17.30 do 22). Od kwietnia pasma lokalne nadawane będą w dni powszednie od 7 do 9, od 12.30 do 13, od 14 do 15, od 17.30 do 20 i od 21 do 21.30 (łącznie sześć i pół godziny).
– Dotychczas w tych pięciu i pół godzinie było dużo powtórek, niektóre oddziały wręcz powtarzały seriale fabularne. Chcemy to wyeliminować, by oddziały skupiły się na informacji i publicystyce lokalnej, aby sześć i pół godziny były żywym programem – opowiada Agnieszka Dejneka.
Zmiany mają również objąć od jesieni pasmo wspólne TVP 3. – Chcemy wzmocnić Trójkę, która – jako pasmo wspólne – w naszej ocenie jest słabo oglądane – mówi Agnieszka Dejneka. W ub.r. udział TVP 3 w rynku wyniósł 0,99 proc. (0,9 proc. w grupie komercyjnej). Dejneka liczy, że uda się jej poprawić wyniki Trójki do 2 proc. – TVP 3 ma być bardziej uniwersalna, z naciskiem na reportaż, dokument – zapowiada.

(KOZ, 28.03.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 29, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ruszył kanał Nobox TV, na razie dostępny naziemnie na Śląsku

Kanał Nobox TV adresowany jest głównie do kobiet

Spóła K2M Media uruchomiła we wtorek 27 marca br. kanał poradnikowy Nobox TV kierowany głównie do kobiet.

W ramówce Nobox TV znajdą się programy poświęcone takim tematom, jak kulinaria, kosmetologia, ziołolecznictwo, sport, fitness. Na razie kanał dostępny jest na lokalnym multipleksie naziemnym na Śląsku. Trwają rozmowy z operatorami kablowo-satelitarnymi. Za dystrybucję Nobox TV odpowiada firma Delegata.

Głównym udziałowcem K2M Media jest Grupa Nucity, właściciel studia produkcji telewizyjnej.

(KOZ, 29.03.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo