Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 26, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Budowa siedziby TVP Gorzów może ruszyć na przełomie roku

Prezydent Gorzowa Wielkopolskiego przekazał w poniedziałek decyzję o warunkach zabudowy działki należącej do Telewizji Polskiej, na której ma powstać nowa siedziba tamtejszego oddziału TVP.

”To ważna decyzja. Kolejnym krokiem będzie projekt i pozwolenie na budowę, ale ta decyzja dzisiaj otwiera i daje zielone światło do budowy (…) Myślę, że Gorzów zyska naprawdę bardzo ważny obiekt” – powiedział na briefingu prasowym prezydent Gorzowa Wlkp. Jacek Wójcicki.

Obecna na spotkaniu z dziennikarzami minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska przypomniała, że kluczowa dla powstania nowej siedziby oddziału telewizji publicznej w Gorzowie jest decyzja władz TVP SA o zabezpieczeniu środków finansowych na budowę czterech ośrodków regionalnych w Polsce, oprócz Gorzowa także w Kielcach, Olsztynie i Gdańsku.

Dyrektor oddziału TVP w Gorzowie Wlkp. Robert Jałowy dodał, że jeśli wszystkie formalności uda się załatwić w terminie, to prace rozpoczną się pod koniec tego roku lub na początku 2019 roku. Koszt budowy ośrodka jest szacowany na ok. 10 mln zł.

Oddział TVP w Gorzowie Wlkp. został utworzony w 2005 roku. Mieści się w wynajmowanych pomieszczeniach w biurowcu przy ul. Kombatantów. Zajmuje jedno z jego pięter. Nie ma tam jednak warunków do urządzenia studia telewizyjnego z prawdziwego zdarzenia, gdyż pomieszczenia są za niskie.

W gorzowskim oddziale TVP pracuje ok. 70 osób na etatach i na zasadzie współpracy. Oprócz głównej siedziby, TVP Gorzów ma także redakcję w drugiej z lubuskich stolic – Zielonej Górze.

(PAP, 26.03.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 26, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

”Magazyn kryminalny 997” w TVP 1 ogląda prawie 770 tys. widzów

"Magazyn kryminalny 997" prowadzi teraz Dariusz Bohatkiewicz (fot. TVP)

”Magazyn kryminalny 997” emitowany w TVP 1 przyciąga średnio 766,9 tys. widzów. W czasie jego emisji stacja ma 10,21 proc. udziału w rynku w grupie ogólnej – wynika z danych dotyczących pierwszych trzech wydań.

”Magazyn kryminalny 997”, prowadzony przez Dariusza Bohatkiewicza, nadawany jest od 8 marca br. w czwartki o 23. W czasie emisji tego programu konkurencyjne kanały w grupie ogólnej mają następujące udziały w rynku: TVN (film) – 12,65 proc., Polsat (film) – 8,57 proc., a TVP 2 (seriale) – 3,17 proc.

W grupie komercyjnej (widzowie 16-49 lat) TVP 1 podczas emisji ”Magazynu kryminalnego 997” ma 5,74 proc. udziału w rynku (TVN – 17,48 proc., Polsat – 10,22 proc.).

Wcześniej "Magazyn kryminalny 997” pokazywał TVP 2 – od 1986 do 2010 roku (jesienią 2009 program był emitowany w TVP Info). Od 1990 program prowadził Michał Fajbusiewicz. Jesienią 2017 roku magazyn wrócił do Dwójki, ale po jednym wydaniu został zdjęty z ramówki.

Dane: Nielsen Audience Measurement.

(KOZ, 26.03.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo