Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 26, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Telewizja Polsat zwiększyła udziały w nadawcy Fokus TV i Nowej TV

(fot. Pixaby.com)

Telewizja Polsat ma już 49 proc. udziałów w spółce TV Spektrum, nadawcy naziemnych kanałów Fokus TV i Nowa TV.

Telewizja Polsat w grudniu ub.r. nabyła od Grupy ZPR Media, jak informowaliśmy, mniejszościowy pakiet 34 proc. udziałów w TV Spektrum. W lutym br. spółka dokupiła jednak kolejne 15 proc. udziałów. Poinformowano o tym w sprawozdaniu rocznym Cyfrowego Polsatu.

W grudniu ub.r. Telewizja Polsat kupiła również od Grupy ZPR Media 100 proc. akcji spółki Eska TV SA (nadawca naziemnej Eska TV, Eska TV Extra, Eska Rock TV) i 100 proc. udziałów spółki Lemon Records (nadawca naziemnej Polo TV i Vox Music TV).

(KOZ, 26.03.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 26, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Budowa siedziby TVP Gorzów może ruszyć na przełomie roku

Prezydent Gorzowa Wielkopolskiego przekazał w poniedziałek decyzję o warunkach zabudowy działki należącej do Telewizji Polskiej, na której ma powstać nowa siedziba tamtejszego oddziału TVP.

”To ważna decyzja. Kolejnym krokiem będzie projekt i pozwolenie na budowę, ale ta decyzja dzisiaj otwiera i daje zielone światło do budowy (…) Myślę, że Gorzów zyska naprawdę bardzo ważny obiekt” – powiedział na briefingu prasowym prezydent Gorzowa Wlkp. Jacek Wójcicki.

Obecna na spotkaniu z dziennikarzami minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska przypomniała, że kluczowa dla powstania nowej siedziby oddziału telewizji publicznej w Gorzowie jest decyzja władz TVP SA o zabezpieczeniu środków finansowych na budowę czterech ośrodków regionalnych w Polsce, oprócz Gorzowa także w Kielcach, Olsztynie i Gdańsku.

Dyrektor oddziału TVP w Gorzowie Wlkp. Robert Jałowy dodał, że jeśli wszystkie formalności uda się załatwić w terminie, to prace rozpoczną się pod koniec tego roku lub na początku 2019 roku. Koszt budowy ośrodka jest szacowany na ok. 10 mln zł.

Oddział TVP w Gorzowie Wlkp. został utworzony w 2005 roku. Mieści się w wynajmowanych pomieszczeniach w biurowcu przy ul. Kombatantów. Zajmuje jedno z jego pięter. Nie ma tam jednak warunków do urządzenia studia telewizyjnego z prawdziwego zdarzenia, gdyż pomieszczenia są za niskie.

W gorzowskim oddziale TVP pracuje ok. 70 osób na etatach i na zasadzie współpracy. Oprócz głównej siedziby, TVP Gorzów ma także redakcję w drugiej z lubuskich stolic – Zielonej Górze.

(PAP, 26.03.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo