Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 26, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

”Big Music Quiz” ze Sławomirem zmienia antenę i dzień emisji z niedzieli na piątek

Gospodarzem "Big Music Quiz" jest Sławomir Zapała (screen YouTube.com)

Telewizja Polska po trzech odcinkach programu muzycznego ”Big Music Quiz”, prowadzonego przez Sławomira Zapałę, przenosi jego emisję z TVP 2 do TVP 1.

”Big Music Quiz”, nadawany w niedziele o 20, zadebiutował w Dwójce 11 marca. To teleturniej oparty na francuskim formacie ”Le Grand Blind test”, w którym rywalizują dwie drużyny złożone z czterech znanych osób.

Pierwszy odcinek przyciągnął 2,03 mln widzów, a drugi 1,37 mln (o 658,7 tys. mniej). TVP zdecydowała, że od kwietnia program emitowany będzie w TVP 1 w piątki o 21.30, po teleturnieju ”The Wall. Wygraj marzenia”. – Pasmo piątkowe dla tego programu jest idealne, będzie dobrym dopełnieniem ”The Wall” – mówi nam osoba z TVP.

Tym samym ”Big Music Quiz” nie będzie konkurować z serialem ”Wojenne dziewczyny” w TVP 1 (w niedziele o 20.10). Drugi sezon pokazywany jest od niedzieli 25 marca.

Katarzyna Baczyńska, TV director w domu mediowym Codemedia, wskazuje, że wynik ”Big Music Quiz” w TVP 2 jest lepszy w stosunku do programów emitowanych w tym paśmie w 2017 roku. Według Baczyńskiej obecne pasmo programu jest trudne – Polsat emituje serial ”W rytmie serca” (ok. 2,3 mln widzów), TVN – ”MasterChef Junior” (ok. 2,1 mln widzów), a TVP 1 – ”Blondynka” (ok. 2,7 mln widzów; ostatni odcinek 18 marca).

Jej zdaniem piątkowe pasmo będzie łatwiejsze dla ”Big Music Quiz”. – Co prawda Polsat emituje niekwestionowany hit, jakim jest ”Taniec z gwiazdami” (3,1 mln widzów), ale pozostałe stacje są wówczas nieco słabsze – analizuje i podaje: ”Superkino” w TVN gromadzi 1,7 mln widzów, ”Rodzinka.pl” w TVP 2 – 1,1 mln, a programy w TVP 1 – 0,8 mln. – W teorii powalczyć będzie z nimi nieco prościej – zwłaszcza z TVN, którego widownia zależy od tytułu filmu nadawanego w konkretnym dniu – uważa.

Dane: Nielsen Audience Measurement.

(KOZ, 26.03.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.