Dział: PRASA

Dodano: Marzec 22, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Orlen: czasowo wstrzymaliśmy dostawy na stacje kilku tytułów

Nowe standardy ekspozycji prasy na stacjach Orlenu mają zostać wprowadzone 26 marca (fot.materiały prasowe Orlenu)

Cykliczna optymalizacja oferty - to według komunikatu PKN Orlen powód zniknięcia z oferty stacji kilku pism m.in. „Playboya” i „CKM”.

W specjalnym oświadczeniu biuro prasowe PKN Orlen odniosło się do informacji opublikowanej w  środowy wieczór na stronie internetowej tygodnika „Newsweek”. Pracownik koncernu w rozmowie z dziennikarzem gazety poinformował, że prezes Orlenu Daniel Obajtek stworzył listę tytułów, których nie będzie można kupić na stacjach. Znalazły się na niej m.in. miesięcznik ”Playboy” i ”CKM”. Dodał, że jest też lista magazynów, które mają być promowane – m.in. ”Tygodnik do Rzeczy”.

„Informacja o rzekomym wycofaniu ze stacji paliw Orlen części prasy jest nieprawdziwa. W ramach cyklicznej optymalizacji oferty prasowej względem możliwości ekspozycyjnych, czasowo wstrzymana została dostawa na stacje kilku tytułów, różnych kategorii. Stan ten potrwa do czasu wypracowania nowych standardów ekspozycji. Termin ich wprowadzenia został zaplanowany na 26 marca” - napisano w oświadczeniu.

 

(PAZ, 22.03.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Marzec 22, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rosyjscy dziennikarze bojkotują Dumę, a politycy wstrzymują im akredytacje

Wśród dziennikarek, które oskarżyły Leonida Słuckiego o molestowanie jest Daria Żuk z kanału Dożd (fot. screen z YouTube)

Po tym jak komisja etyki w Dumie Państwowej (izba niższa rosyjskiego parlamentu) nie doszukała się nieprawidłowości w zachowaniu oskarżanego przez dziennikarki o molestowanie seksualne deputowanego Leonida Słuckiego, kolejne media zaczęły ogłaszać bojkot parlamentu. Parlamentarzyści zakazują natomiast dziennikarzom tych mediów wstępu.

Leonid Słucki z nacjonalistyczno-populistycznej Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji został oskarżony przez kilka dziennikarzem o molestowanie seksualne. Tą sprawą zajmowała się w Dumie komisja etyki, która nie dopatrzyła się żadnych "przekroczeń norm".

W proteście przeciwko temu werdyktowi kolejne media i koncerny medialne zaczęły ogłaszać bojkot Dumy, zapowiadając, że dziennikarze nie będą tam wysyłani. Do bojkotu przyłączyły się m.in. koncern RBK, „Kommersant”, radio Echo Moskwy, telewizje Dożd i RTVI.

Telewizja Dożd poinformowała, że 22 marca osoby ochraniające wejście do Dumy dostały listy z nazwiskami dziennikarzy, których mają nie wpuszczać do parlamentu. Przewodniczący Dumy Wiaczesław Wołodin poinformował o wstrzymaniu akredytacji dziennikarzy tych, mediów, które wycofały swoich dziennikarzy z Dumy. Wcześniej Wołodin zaproponował dziennikarkom, żeby zmieniły pracę, jeżeli uważają, że praca w rosyjskim parlamencie jest dla nich niebezpieczna.

(MAK, 22.03.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.