Dział: RADIO

Dodano: Marzec 20, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio Wnet nie może nadawać w Warszawie bez koncesji, na zasadzie testów

Internetowe Radio Wnet nie będzie mogło przeprowadzić testów na częstotliwości 87,8 MHz w Warszawie. Nie zgodził się na nie przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Radio Wnet od 16 października ub.r. do 13 stycznia br. nadawało na tej częstotliwości dzięki trzem pozwoleniom na emisję okolicznościową (każda trwała po 30 dni). Później stacja zwróciła się do Urzędu Komunikacji Elektronicznej o zgodę na przeprowadzenie testów (miałyby potrwać do 3 czerwca br.). Rozgłośnia chciała skorzystać z przepisów w ustawie o prawie telekomunikacyjnym – prezes UKE może zezwolić na czasowe używanie urządzenia radiowego "w celu przeprowadzenia badań, testów lub eksperymentów".
UKE takie zezwolenie wydaje w porozumieniu z przewodniczącym KRRiT. ”Przewodniczący KRRiT odmówił uzgodnienia projektu decyzji zezwalającej na testy z lokalizacji Warszawa PKiN na częstotliwości 87,8 MHz” – przekazało ”Presserwisowi” biuro prasowe UKE.
Jak poinformował nas Urząd, swoją decyzję przewodniczący Krajowej Rady uzasadnił tym, że nadawanie Radia Wnet bez uzyskania koncesji KRRiT w sposób inny niż w systemach teleinformatycznych byłoby sprzeczne z ustawą o radiofonii i telewizji. Zgodnie z art. 33 ust 1. rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych, z wyjątkiem programów publicznej radiofonii i telewizji, wymaga uzyskania koncesji.
KRRiT w najbliższym czasie rozpisze konkurs na częstotliwość 87,8 MHz w Warszawie. Wcześniej wykorzystywało ją Radio Bajka, które nie nadaje od końca 2015 roku.

(KOZ, 20.03.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.