Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 19, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marta Pawłowska dyrektorem newsroomu Onetu

Marta Pawłowska ostatnio była szefową strony głównej Gazeta.pl (fot. Albert Zawada/Onet)

Marta Pawłowska, dotychczas szefowa strony głównej Gazeta.pl (Agora SA), objęła nowo utworzone stanowisko dyrektor operacyjnej newsroomu Onetu (Grupa Onet-RAS Polska)

Jak podano w komunikacie, Marta Pawłowska przejmuje część obowiązków wykonywanych dotąd przez dyrektora segmentu Onet Pawła Jurka i dyrektora programowego Onetu Bartosza Węglarczyka.

Marta Pawłowska w mediach pracuje od 13 lat. Przez ostatnie dziesięć miesięcy była szefową strony głównej Gazeta.pl. Wcześniej była m.in. sekretarz pionu wydawniczego w Grupie Wirtualna Polska i przez dwa lata współtworzyła weekendowy magazyn Gazeta.pl, najpierw jako sekretarz redakcji i redaktorka, później jako wicenaczelna. W latach 2012-2014 pracowała jako wydawca i reporterka serwisu naTemat.pl. Publikowała m.in. w ”Dzienniku” i ”Gazecie Wyborczej”.

(KOZ, 19.03.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 19, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Facebook zawiesił współpracę z firmą analityczną pomagającą Trumpowi

(fot. archiwum Press)

Facebook zawiesił współpracę z firmą analityczną Cambridge Analytica, która współpracowała ze sztabem wyborczym Donalda Trumpa i zwolennikami brexitu.

Serwis społecznościowy poinformował, że Cambridge Analytica złamał regulaminy Facebooka, aby wykorzystać dane pochodzące z 50 mln kont jego użytkowników.
Firma stworzyła algorytm, który na podstawie aktywności w mediach społecznościowych pozwalał przewidywać preferencje wyborcze użytkowników i pośrednio wpływać na ich wybory polityczne.

Brytyjski dziennik "The Guardian" dotarł do dokumentów, które potwierdzają, że dane zbierano od 2015 roku, a Facebook miał tego świadomość.

(LL, 19.03.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.