Dział: RADIO

Dodano: Marzec 19, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Charytatywny Blok Reklamowy w radiu po raz drugi

W 2017 roku zebrano 120 tys. zł (fot. materiały prasowe)

11 kwietnia br. w Polski Dzień Radia na antenach wszystkich rozgłośni Grupy Eurozet, Grupy Radiowej Agory, Grupy RMF, Grupy ZPR Media oraz Polskiego Radia zostanie wyemitowany drugi wspólny Charytatywny Blok Reklamowy.

Specjalny blok pojawi się w tym samym czasie na antenach nadawców zrzeszonych w projekcie ”I Love Radio”, czyli 164 rozgłośniach ogólnopolskich, ponadregionalnych i lokalnych. Spoty reklamowe usłyszeć będzie można w porannych pasmach stacji, pomiędzy 8 a 8.30.
Koszt 30-sekundowego spotu wyemitowanego na wszystkich antenach wynosi 20 tys. zł (bez VAT). Łącznie nadanych zostanie 6 półminutowych reklam. W zeszłym roku w akcji wzięli: 50style.pl, Media Expert, Motgum, Tesco, T-mobile oraz Toyota.
W 2017 roku dzięki emisji Charytatywnego Bloku Reklamowego zebrano kwotę 120 tys. złotych. Całkowity dochód przeznaczony został na rzecz Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Wadą Słuchu w Krośnie.
W tym roku dochód z bloku reklamowego przekazany zostanie także na rzecz tego stowarzyszenia.

(KOZ, 19.03.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: RADIO

Dodano: Marzec 20, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio Wnet nie może nadawać w Warszawie bez koncesji, na zasadzie testów

Internetowe Radio Wnet nie będzie mogło przeprowadzić testów na częstotliwości 87,8 MHz w Warszawie. Nie zgodził się na nie przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Radio Wnet od 16 października ub.r. do 13 stycznia br. nadawało na tej częstotliwości dzięki trzem pozwoleniom na emisję okolicznościową (każda trwała po 30 dni). Później stacja zwróciła się do Urzędu Komunikacji Elektronicznej o zgodę na przeprowadzenie testów (miałyby potrwać do 3 czerwca br.). Rozgłośnia chciała skorzystać z przepisów w ustawie o prawie telekomunikacyjnym – prezes UKE może zezwolić na czasowe używanie urządzenia radiowego "w celu przeprowadzenia badań, testów lub eksperymentów".
UKE takie zezwolenie wydaje w porozumieniu z przewodniczącym KRRiT. ”Przewodniczący KRRiT odmówił uzgodnienia projektu decyzji zezwalającej na testy z lokalizacji Warszawa PKiN na częstotliwości 87,8 MHz” – przekazało ”Presserwisowi” biuro prasowe UKE.
Jak poinformował nas Urząd, swoją decyzję przewodniczący Krajowej Rady uzasadnił tym, że nadawanie Radia Wnet bez uzyskania koncesji KRRiT w sposób inny niż w systemach teleinformatycznych byłoby sprzeczne z ustawą o radiofonii i telewizji. Zgodnie z art. 33 ust 1. rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych, z wyjątkiem programów publicznej radiofonii i telewizji, wymaga uzyskania koncesji.
KRRiT w najbliższym czasie rozpisze konkurs na częstotliwość 87,8 MHz w Warszawie. Wcześniej wykorzystywało ją Radio Bajka, które nie nadaje od końca 2015 roku.

(KOZ, 20.03.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY