Dział: PUBLIC RELATIONS

Dodano: Marzec 09, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Agencja byłych dziennikarzy odpowiada za komunikację Baltic Business Forum

Firma doradcza Higher Media, specjalizująca się w PR i public affairs, zajmie się promocją 10. Baltic Business Forum.

Higher Media będzie pełnić funkcję biura prasowego Baltic Business Forum. Odpowiadać będzie również za media społecznościowe podczas wydarzenia. Agencję założyli w 2017 roku byli dziennikarze Łukasz Antkiewicz (m.in. Radio Tok FM, Gazeta.pl) i Kamila Wronowska ("Rzeczpospolita", TVP Info).

Baltic Business Forum to międzynarodowe forum gospodarcze, na którym spotykają się przedstawiciele świata biznesu i polityki z regionu ABC (Adriatyk – Bałtyk - Morze Czarne). Organizatorem jest Europe North East International Association. W tym roku forum odbędzie się w dniach 18-20 kwietnia w Radisson Blu Resort w Świnoujściu.

(JOK, 09.03.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PUBLIC RELATIONS

Dodano: Marzec 15, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Anna Plakwicz i Piotr Matczuk wracają do KPRM, będą odpowiadać za komunikację

Anna Plakwicz i Piotr Matczuk wcześniej prowadzili spółkę Solvere, która pracowała przy kampanii "Sprawiedliwe sądy" (screen YouTube.com)

Anna Plakwicz i Piotr Matczuk wracają do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, gdzie będą odpowiadać za komunikację. Wcześniej prowadzili spółkę Solvere, która pracowała przy kampanii "Sprawiedliwe sądy". W ostatnich dniach funkcję dyrektora Centrum Informacyjnego Rządu przestała pełnić Sylwia Matusiak, która stała na czele CIR od stycznia.

Anna Plakwicz i Piotr Matczuk pracowali w KPRM po utworzeniu rządu Beaty Szydło. Odeszli z kancelarii premiera w maju 2017 roku. Kilka dni wcześniej założyli firmę Solvere, która na zlecenie Polskiej Fundacji Narodowej przygotowała kampanię billboardową "Sprawiedliwe sądy" - pierwotnie miano na nią przeznaczyć 19 mln zł pochodzących ze spółek państwowych.

Informację o powrocie Plakwicz i Matczuk do KPRM podały serwis wPolityce.pl i portal Onet.pl. Szef KPRM Michał Dworczyk zapewnił w rozmowie z wPolityce.pl, że są to osoby z wieloletnim doświadczeniem w kierowaniu dużymi zespołami zajmującymi się komunikacją. Dodał, że sprzedali swoje udziały w firmie Solvere, która – jak zaznaczył - jest w likwidacji.

"Mówimy tu naruszeniu administracyjnym, a nie antykorupcyjnym" – powiedział szef KPRM, pytany o informacje medialne, według których analiza CBA potwierdziła, że Matczuk i Plakwicz złamali ustawę antykorupcyjną (kiedy założyli prywatną spółkę, formalnie pracowali jeszcze w Kancelarii Premiera). "Fakt, że odwołanie nastąpiło parę dni po zarejestrowaniu ich spółki, w żaden sposób nie wypełnia sytuacji, dla których została stworzona ustawa antykorupcyjna – tu nie było mowy o żadnym ukrywaniu swojej firmy podczas pracy w urzędzie. Firma była w tym czasie w organizacji, nie podejmowała, żadnych działań gospodarczych. Te kwestie nie budzą wątpliwości" – ocenił Dworczyk.

Z kolei portal Onet.pl podał, że jego dziennikarze jeszcze przed publikacją wPolityce.pl, zapowiadającą powrót Anny Plakwicz i Piotra Matczuka, wysłali oficjalne pytania do Centrum Informacyjnego Rządu. Dotyczyły one współpracy i kontaktów właścicieli spółki Solvere z premierem Mateuszem Morawieckim. "Odpowiedzi do chwili obecnej nie otrzymaliśmy. Za to jeszcze tego samego dnia pojawiła się publikacja w portalu sprzyjającym obozowi władzy. Przypadek?" - napisał Onet.

(GDYJ, 15.03.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo