Dział: PRASA

Dodano: Marzec 07, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jakub Dymek publikuje w "Tygodniku Powszechnym"

Jakub Dymek (fot. Simona Supino/"Press")

W najnowszym "Tygodniku Powszechnym" ukazał się tekst Jakuba Dymka, byłego dziennikarza "Krytyki Politycznej".

"Wesele i kilka pogrzebów" to tytuł tekstu Jakuba Dymka, który 7 marca br. ukazał się w "Tygodniku Powszechnym". - To esej o kryzysie liberalizmu w świecie zachodnim – mówi Jakub Dymek. Nie ujawnia, czy jego teksty będą regularnie ukazywać się na łamach "Tygodnika Powszechnego". Z redakcją pisma nie udało nam się skontaktować.
To już trzecia redakcja, która zdecydowała się na współpracę z Dymkiem. Jest on stałym felietonistą Reo.pl (Fundacja Reo), serwisu z tekstami dotyczącymi globalizacji, gospodarki, technologii i rynku pracy. Z kolei w "Dwutygodniku" (Narodowy Instytut Audiowizualny), internetowym magazynie poświęconym kulturze, opublikował tekst we współautorstwie z Karoliną Szczepaniak.
27 listopada 2017 roku w Codzienniku Feministycznym ukazał się tekst "Papierowi feminiści. O hipokryzji na lewicy i nowych twarzach polskiego #metoo", w którym Dymek został oskarżony o gwałt. W efekcie publikacji stracił możliwość pulikowania na łamach "Krytyki Politycznej". W połowie grudnia 2017 roku złożył pozew przeciwko Codziennikowi Feministycznemu. Żąda przeprosin i zadośćuczynienia finansowego.

Sprostowanie

Odnosząc się do zdania: W połowie grudnia 2017 roku złożył pozew przeciwko Codziennikowi Feministycznemu. Żąda przeprosin i zadośćuczynienia finansowego, zawartego w materialne prasowym pod tytułem: „Jakub Dymek publikuje w "Tygodniku Powszechnym"' i zamieszczonego w dniu 7 marca 2018 roku na portalu informacyjnym Press.pl, podaję, że zgodnie z wiedzą pani Agnieszki Ziółkowskiej, jak i pełnomocnika pani Sary Czyż, pani Dominiki Dymińskiej, pani Patrycji Wieczorkiewicz, oraz pani Kamili Kuryło, a także informacją uzyskaną bezpośrednio z Sądu Okręgowego w Warszawie, do dnia dzisiejszego Sąd Okręgowy w Warszawie nie zarejestrował jakiegokolwiek pozwu pana Jakuba Marcina Dymka skierowanego przeciwko Codziennikowi Feministycznemu, jak również przeciwko żadnej z wyżej wymienionych osób. Ponadto podkreślam, że pani Agnieszce Ziółkowskiej do dnia dzisiejszego nie doręczono skutecznie Przedsądowego wezwania do zaniechania naruszeń prawa z dnia l grudnia 2017 roku, pomimo pisemnego wskazania pełnomocnikowi pana Jakuba Marcina Dymka prawidłowego adresu do doręczeń.

Adwokat Karolina Jankowska

(JOK, 07.03.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Marzec 07, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Reporter Wojciech Tochman związał się z Wydawnictwem Literackim

Wojciech Tochman od roku mieszka w Kambodży (fot. Michał Fiałkowski)

Najnowsza książka Wojciecha Tochmana „Pianie kogutów, płacz psów” ukaże się na początku 2019 roku nakładem Wydawnictwa Literackiego, z którym autor związał się stałą współpracą. 

Wydawca zapowiada, że ma to być „reporterska, a zarazem literacka opowieść Wojciecha Tochmana o Kambodży, jednym z najbiedniejszych krajów Azji, naznaczonym niezwykle bolesną przeszłością. Autor opowie czytelnikom o tym, jak ludobójstwo sprzed czterdziestu lat kładzie się cieniem na dzisiejszej codzienności ocalałych, ich dzieci i wnuków”. 

„Próbka książki (choć to jeszcze nie jej fragmenty, raczej przymiarka, próba usłyszenia rytmu) - w najbliższych Wysokich Obcasach (sobota, 10 marca) i Dużym Formacie (poniedziałek, 12 marca)” - informuje autor na Facebooku. 

Tochman to jeden z najbardziej znanych i cenionych polskich reporterów. Od 1990 roku jest związany z „Gazetą Wyborczą”. Aktualnie na łamach „Dużego Formatu” co dwa tygodnie publikuje felietony. W latach 1996-2002 prowadził w TVP1 program poświęcony osobom zaginionym „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie”. Jest założycielem fundacji ITAKA zajmującej się poszukiwaniem osób zaginionych i pomocą ich rodzinom. Od roku mieszka w Kambodży. 

Wydał też kilka nagradzanych książek reporterskich. Trzy z nich wkrótce wznowi Wydawnictwo Literackie. W maju do księgarń trafi „Dzisiaj narysujemy śmierć”, opowieść o konsekwencjach ludobójstwa w Rwandzie w 1994 roku; miesiąc później „Jakbyś kamień jadła”, portret Bośni, kraju zmagającego się z konsekwencjami wojny; a we wrześniu zbiór reportaży „Wściekły pies”. 

(PAZ, 07.03.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.