Dział: PUBLIC RELATIONS

Dodano: Marzec 06, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Decyzja WPP o łączeniu Burson-Marsteller i Cohn & Wolfe nie obejmie Polski

(fot. pixabay.com)

Holding komunikacyjny WPP ogłosił globalne połączenie swoich dwóch sieci agencji PR: Burson-Marsteller i Cohn & Wolfe w jeden podmiot – Burson Cohn & Wolfe. W Polsce agencje będą jednak nadal funkcjonować niezależnie.

Agencja Cohn & Wolfe w Polsce należy do Grey Group. Sieć Burson-Marsteller nie ma w Polsce własnej agencji, od 2008 roku działa w naszym kraju za pośrednictwem agencji afiliowanej - Solski Communications. Według Katarzyny Kluk, szefowej agencji Cohn & Wolfe (Grey Group), holding WPP nie podjął jeszcze decyzji, jak połączenie obu sieci będzie realizowane na poszczególnych rynkach i podkreśla, że połączenie nie musi dotyczyć wszystkich krajów. - W Polsce nie będzie żadnych zmian, obie agencje będą działały tak, jak dotychczas, czyli niezależnie - mówi Kluk.

Zmian nie spodziewa się też Ryszard Solski, prezes Solski Communications. -  My jesteśmy polską firmą, tylko afiliowaną przy sieci Burson-Marsteller - wyjaśnia. - Połączenie nie jest zatem oczywiste. Obie sieci, Burson-Marsteller i Cohn & Wolfe, na wielu rynkach mają tylko agencje afiliowane. Myślę zatem, że WPP będzie analizować rynek po rynku, zanim podejmie jakieś decyzje. Polska dla WPP raczej nie jest priorytetem, więc nie spodziewałbym się tych decyzji zbyt prędko. Teraz działamy niezależnie - dodaje Solski.

(AMS, 06.03.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY

Dział: PUBLIC RELATIONS

Dodano: Marzec 06, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Maciej Orłoś opowie w Lublinie, jak wykorzystać internet do promocji miejsc i regionów

(fot. WP)

7 marca w Lubelskim Centrum Konferencyjnym Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego organizuje konferencję "Biznes Lubelskie w sieci. Lokalna gospodarka siłą regionu". Wydarzenie ma być zachętą do dyskusji na temat dotychczasowych osiągnięć i planów samorządów w kontekście jakości współpracy z biznesem i dla biznesu. Moderatorem konferencji będzie Maciej Orłoś.

Podczas swojego wystąpienia dziennikarz przybliży temat marketingu miejsc i skutecznej promocji w internecie. Opowie, jak w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości wykorzystać wirtualny świat do budowania rozpoznawalności i atrakcyjności miejsc oraz regionów. Z kolei przedstawiciel firmy Google przekaże, dlaczego warto dbać o widoczność firmy i samorządu w internecie.

W wydarzeniu weźmie udział ponad 200 przedstawicieli samorządów, mediów, instytucji otoczenia biznesu oraz przedsiębiorców.

(POL, 06.03.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo