Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 01, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rafał Hetman dołączył do zespołu Outriders

Rafał Hetman (fot. materiały prasowe)

Bloger Rafał Hetman 1 marca rozpoczął pracę w serwisie Outriders, publikującym analizy i interaktywne reportaże dotyczące spraw międzynarodowych. 

„Bardzo się cieszę, że jestem w tym teamie. Będę miał okazję tworzyć niezwykle ciekawe rzeczy. Nieustannie rozwijam swojego bloga CzytamRecenzuje.pl, ale od jakiegoś czasu szukałem nowych wyzwań i ciekawych projektów, w które mógłbym się zaangażować. W lutym zgłosili się do mnie twórcy Outriders z ciekawą propozycją. Nie zastanawiałem się ani chwili nad jej przyjęciem” - powiedział Press.pl. 

Hetman ma wzmocnić dział interaktywny serwisu. „Rafał od lat jako bloger zajmuje się reportażem, zna się też na narzędziach, których my także używamy w naszej pracy. To bardzo dobre połączenie, bo w reportażach interaktywnych trzeba myśleć po reportersku, ale równocześnie też myśleć nad formą. To nie tylko słowo pisane. Wiele fragmentów jest przedstawianych poprzez zdjęcia, wideo czy dźwięk. Dla Rafała to naturalne środowisko, a jak na razie niewiele jest takich osób” - podkreśla Jakub Górnicki, współzałożyciel Outriders. 

Hetman będzie pracował przy tworzeniu reportaży multimedialnych. „W zależności od potrzeb i tematyki, w jednych będę zajmował się koordynacją pracy zespołu, a w innych pisaniem i przygotowaniem reportażu” - wyjaśnia Hetman. 

Prowadzony przez niego od 2013 roku blog CzytamRecenzuje.pl poświęcony jest literaturze faktu. Od kilku miesięcy jego autor publikuje też filmy na kanale w serwisie YouTube. 

„Przez trzy lata łączyłem prowadzenie bloga z pracą na etat w korporacji. Dlatego nie powinienem mieć problemów z pogodzeniem nowych obowiązków z dotychczasową aktywnością” - ocenia. 

Bloger jest finalistą tegorocznej edycji konkursu stypendialnego im. Ryszarda Kapuścińskiego. Publikował teksty m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Polska The Times” oraz magazynie żydowskim „Chidusz”. Pracował też w portalu TVN24.pl oraz prowadził własny serwis lokalny Jastrzębie Online.  

Outriders to innowacyjny projekt dziennikarski, w ramach którego powstają reportaże multimedialne, analizy i relacje z najciekawszych wydarzeń na świecie. Został sfinansowany w ramach crowdfundingu. Jego założycielami są Jakub i Anna Górniccy, twórcy bloga podrozniccy.com. W najbliższych tygodniach zespół Outriders ma wzmocnić jeszcze kilka osób, w tym m.in. kolejni depeszowcy. 

(PAZ, 01.03.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.