Dział: RADIO

Dodano: Luty 27, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Grzegorz Sielatycki nie będzie prezesem Radia Gdańsk

Rada Mediów Narodowych powołała Grzegorza Sielatyckiego na stanowisko prezesa Radia Gdańsk. Jednak po protestach polityków PiS Sielatycki złożył rezygnację.

Z ustaleń "Presserwisu" wynika, że przeciwko wyborowi Sielatyckiego zaprotestowali pomorscy działacze PiS - zarzucając mu, że jest antysemitą. 

- Złożyłem rezygnację z przyczyn osobistych - informuje Grzegorz Sielatycki.

Grzegorz Sielatycki miał zastąpić Andrzeja Liberadzkiego, który złożył rezygnację. "Gazeta Wyborcza” pisała, że był nakłaniany przez działaczy PiS do dymisji.

Sielatycki w 2009 roku trafił do TVP Gdańsk. Wcześniej był m.in. radnym Gdańska z ramienia Ligi Polskich Rodzin i liderem gdańskiej Młodzieży Wszechpolskiej. 

Blog Stopnacjonalizmowi.wordpress.com tak pisał o Sielatyckim w 2015 roku: ”W 2005 roku, już jako radny Gdańska współorganizował kontry wobec demonstracji feministycznych z okazji Dnia Kobiet. Jednym z dominujących haseł było «lesbijki do gazu». W 2006 z tej samej okazji padało hasło «Zrobimy z wami to co Hitler z Żydami»".

W biuletynie Młodzieży Wszechpolskiej ”Walka” w 1998 roku Sielatycki opublikował tekst, w którym napisał: ”Dlaczego pod szyldem polskiej kultury narodowej w polskich podręcznikach umieszcza się takich żydowskich twórców, jak: Julian Tuwim, Brunon Schulz, Bolesław Leśmian, Tadeusz Peiper, Roman Brandstaetter, Andrzej Szczypiorski czy wielu innych?”

(KOZ, 27.02.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: RADIO

Dodano: Luty 28, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Roman Osica rozstaje się z Radiem Zet

Roman Osica (fot. materiały prasowe Radia Zet)

Roman Osica odchodzi z Radia Zet – dowiedział się ”Presserwis”. Dziennikarz potwierdził nasze informacje.

Roman Osica od września ub.r. współprowadził audycję ”Popołudnie z Radiem Zet”. Wcześniej był reporterem tej rozgłośni iszefem zespołu reporterów. Do Radia Zet trafił w sierpniu 2014 roku. Przedtem przez 15 lat był reporterem RMF FM.

(KOZ, 28.02.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.