Dział: RADIO

Dodano: Luty 26, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tomasz Setta od marca reporterem radia Tok FM

Tomasz Setta (fot. archiwum prywatne)

Tomasz Setta od marca br. dołączy do grona reporterów radia Tok FM (Agora, Polityka).

Setta od marca ub.r. pracował w newsroomie portalu Gazeta.pl i tworzył materiały do serwisu Wiadomosci.gazeta.pl. Poprzednio był m.in. redaktorem serwisu Tvn24.pl oraz wydawcą i kierownikiem serwisów informacyjnych w Akademickim Radiu Luz Politechniki Wrocławskiej.

(KOZ, 26.02.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: RADIO

Dodano: Luty 27, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Grzegorz Sielatycki nie będzie prezesem Radia Gdańsk

Rada Mediów Narodowych powołała Grzegorza Sielatyckiego na stanowisko prezesa Radia Gdańsk. Jednak po protestach polityków PiS Sielatycki złożył rezygnację.

Z ustaleń "Presserwisu" wynika, że przeciwko wyborowi Sielatyckiego zaprotestowali pomorscy działacze PiS - zarzucając mu, że jest antysemitą. 

- Złożyłem rezygnację z przyczyn osobistych - informuje Grzegorz Sielatycki.

Grzegorz Sielatycki miał zastąpić Andrzeja Liberadzkiego, który złożył rezygnację. "Gazeta Wyborcza” pisała, że był nakłaniany przez działaczy PiS do dymisji.

Sielatycki w 2009 roku trafił do TVP Gdańsk. Wcześniej był m.in. radnym Gdańska z ramienia Ligi Polskich Rodzin i liderem gdańskiej Młodzieży Wszechpolskiej. 

Blog Stopnacjonalizmowi.wordpress.com tak pisał o Sielatyckim w 2015 roku: ”W 2005 roku, już jako radny Gdańska współorganizował kontry wobec demonstracji feministycznych z okazji Dnia Kobiet. Jednym z dominujących haseł było «lesbijki do gazu». W 2006 z tej samej okazji padało hasło «Zrobimy z wami to co Hitler z Żydami»".

W biuletynie Młodzieży Wszechpolskiej ”Walka” w 1998 roku Sielatycki opublikował tekst, w którym napisał: ”Dlaczego pod szyldem polskiej kultury narodowej w polskich podręcznikach umieszcza się takich żydowskich twórców, jak: Julian Tuwim, Brunon Schulz, Bolesław Leśmian, Tadeusz Peiper, Roman Brandstaetter, Andrzej Szczypiorski czy wielu innych?”

(KOZ, 27.02.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.