Dział: INTERNET

Dodano: Luty 26, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Grupa PGE i Allegro wycofały swe znaki z Dorzeczy.pl po antysemickim rysunku

Rysunek Cezarego Krysztopy zamieszczony na stronie internetowej "Do Rzeczy" (screen: dorzeczy.pl)

W serwisie internetowym "Tygodnika do Rzeczy" (Orle Pióro, w którym udziały ma PMPG Polskie Media) zamieszczono antysemicki rysunek Cezarego Krysztopy. PGE Polska Grupa Energetyczna i Allegro zażądały usunięcia swoich logotypów widniejących obok tego rysunku.

W serwisie Dorzeczy.pl 22 lutego wieczorem w dziale rysunkowy komentarz dnia umieszczony został antysemicki rysunek Cezarego Krysztopy. Przedstawiał klęczącego mężczyznę z biało-czerwoną opaską na ramieniu i dwóch mundurowych nad nim celujących z pistoletów w jego głowę – jeden ma na piersiach swastykę, a drugi czerwoną sześcioramienną gwiazdę Dawida. Na rysunku umieszczono też napis "#Polish Holocaust".

 - Nie będę tego komentował – powiedział "Presserwisowi" Paweł Lisicki, redaktor naczelny "Tygodnika do Rzeczy", pytany, jak mu się podoba ten rysunek.

 Na górnej belce nad rysunkiem widniało logo Grupy PGE jako partnera serwisu. U dołu widać było logo serwisu Allegro, które odsyłało do konta Cezarego Krysztopy w tym portalu, gdzie można było kupić jego prace. 

 23 lutego, kilka godzin po tym jak "Presserwis" zapytał PGE i Allegro o obecność ich znaków towarowych koło rysunku Krysztopy, logo obu firm zniknęły z Dorzeczy.pl.

- Spółka zwróciła się do PMPG Polskie Media, wydawcy portalu, o pilne usunięcie znaku firmowego. Umowa dotycząca współpracy medialnej pomiędzy PGE Polską Grupą Energetyczną a PMPG Polskie Media, obejmująca cykl materiałów filmowych o tematyce historycznej i edukacyjnej, wygasła 15 stycznia 2018 roku. Nie obejmowała ona jednak promocji logo spółki w serwisie Dorzeczy.pl – wyjaśnił Maciej Szczepaniuk, rzecznik prasowy PGE.

 Również po naszym pytaniu Allegro zwróciło się do wydawcy serwisu o usunięcie swojego znaku. - Z tego co się dowiedzieliśmy, to Cezary Krysztopa sam umieścił nasz znak towarowy i był on wykorzystywany przy wszystkich jego rysunkach publikowanych w serwisie. Rozmawialiśmy z wydawcą, który skontaktował się z autorem rysunków. Dostaliśmy zapewnienie, że został on poproszony o niezwłoczne usunięcie naszego logo – poinformował Paweł Klimiuk, dyrektor komunikacji korporacyjnej Allegro. 

(MAK, 26.02.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.