Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 22, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Podwyżki cen reklam nie odstraszają reklamodawców od telewizji

Podwyżka kosztów dotarcia do widzów największych stacji telewizyjnych nie spowodowała zmniejszenia zainteresowania zakupem czasu antenowego w styczniu i lutym. I wszystko wskazuje na to, że tak będzie również w marcu - oceniają eksperci z domów mediowych.

Polityka handlowa Telewizji Polskiej na 2018 rok zakłada podwyżkę cen reklam od 2 do 8 proc., a TVN od 4 do 9,9 proc. – zależnie od wielkości całorocznego budżetu.
W cenniku Polsatu na marzec najatrakcyjniejsze bloki reklamowe zdrożały o ponad 20 proc. w porównaniu z ub.r.
Podwyżki nie zmniejszyły popytu na czas reklamowy w pierwszych dwóch miesiącach br. Przyczyniły się do tego m.in. Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu, przy których Telewizja Polska sprzedała cały czas reklamowy.
Katarzyna Baczyńska, tv director w Codemedia, tłumaczy, że zainteresowanie reklamami telewizyjnymi w styczniu i lutym wynikało z wysokiej oglądalności w tym okresie i niskich cen reklam, a także z dużego zainteresowania promowaniem się w tych miesiącach przez firmy farmaceutyczne. - Droższy marzec się wyprzeda, ale będzie papierkiem lakmusowym dla reszty roku – mówi Baczyńska.
Maciej Niepsuj, buying director w domu mediowym MullenLowe MediaHub, też spodziewa się, że w marcu telewizje sprzedadzą cały czas reklamowy. - O ile w styczniu i lutym trudno było kupić to, co się chciało z cennika, to w marcu będzie łatwiej kupić tańsze pozycje programowe, łatwiej też jest skonstruować sensowny plan cennikowy – mówi Niepsuj.
- Podwyżki cen reklamy telewizyjnej dotyczą firm o największych budżetach marketingowych, a one nie mogą sobie pozwolić na to, aby wycofać się z telewizji, ponieważ nadal jest ona medium pierwszego wyboru pod względem zasięgu, kosztu dotarcia i częstotliwości – komentuje Katarzyna Baczyńska. Podkreśla, że mimo rosnącego zainteresowania internetem reklama w tym medium jeszcze długo nie zastąpi telewizyjnej, o ile w ogóle tak się stanie.

(IKO, 22.02.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.