Dział: RADIO

Dodano: Luty 16, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Michał Mońko kandydatem na dyrektora radiowej Jedynki

Najpoważniejszym kandydatem na szefa Jedynki jest Michał Mońko (screen YouTube.com)

Michał Mońko ma największe szanse na objęcie stanowiska dyrektora Programu I Polskiego Radia - wynika z informacji "Presserwisu".

Program I nie ma dyrektora, od kiedy ze stanowiska w styczniu br. odszedł Rafał Porzeziński. Anteną od tamtej pory kieruje wicedyrektor Marek Mądrzejewski. Początkowo w Polskim Radiu wymieniano jako następcę Porzezińskiego Roberta Tekielego, wicedyrektora Polskiego Radia 24. Z naszych informacji wynika, że Tekieli ostatecznie miał otrzymać propozycję objęcia stanowiska zastępcy dyrektora Jedynki, ale ją odrzucił.

Nasi rozmówcy z Polskiego Radia opowiadają, że zarząd planował wybór nowej dyrekcji anteny w środę, ale decyzję odłożono - możliwe, że zarząd zbierze się w piątek. Najpoważniejszym kandydatem na szefa Jedynki jest Michał Mońko. Wcześniej w Polskim Radiu był krótko sekretarzem redakcji Informacyjnej Agencji Radiowej. W latach 90. pracował w Telewizji Polskiej. Był też związany m.in. z tygodnikami ”Kultura” i ”Literatura”. Mońko ma 75 lat.

Do tej pory nie udało nam się skontaktować z prezesem Polskiego Radia Jackiem Sobalą ani członkiem zarządu Mariuszem Staniszewskim.

(KOZ, 16.02.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: RADIO

Dodano: Luty 19, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Z radiowej Trójki odchodzi Łukasz Walewski

Łukasz Walewski po ponad dziewięciu latach odchodzi z Programu III Polskiego Radia.

– Poprosiłem o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron z dniem 28 lutego – mówi Łukasz Walewski. Walewski przygotowywał materiały reporterskie do ”Zapraszamy do Trójki”. Prowadził też programy ”Trzy strony świata” i ”Puls Trójki”. Wcześniej był autorem audycji ”Trzecia strona dyplomacji”. Do zespołu Trójki dołączył w 2008 roku. Wcześniej pracował m.in. w Radiu Zet i Studenckim Radiu Żak Politechniki Łódzkiej.

(KOZ, 19.02.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo