Dział: INTERNET

Dodano: Luty 16, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dyrektor TVP Gorzów zapewnia, że to nie on na Twitterze nazwał dziennikarkę "DGP" agentem wpływu

Użytownik @JalowyR skomentował wpis dziennikarki "DGP" (screen Twitter.com)

”Typowa postawa Agenta wpływu oskarżyć polską spółkę, a na dowód tego zrobić wywiad z ciaptym” - skomentował użytkownik @JalowyR wpis na Twitterze dziennikarki "Dziennika Gazery Prawnej" Karoliny Bacy-Pogorzelskiej, dotyczący jej kontaktów zawodowych z Polską Grupa Górniczą. Dziennikarze pytali, czy to konto dyrektora TVP Gorzów Roberta Jałowego. Jałowy twierdzi, że nie ma profilu na Twitterze.

@JalowyR w napastliwym wpisie odniósł się do wpisu Karoliny Bacy-Pogorzelskiej, w którym dziennikarka skrytykowała biuro prasowe Polskiej Grupy Górniczej. "Mówię stop zarzutom o kłamstwo, o które oskarżyła mnie @BiuroPrasowePGG po czwartkowym tekście. Napisałam, że nie wywiązali się w pełni z kontraktu wobec Mittala. Zaprzeczyli. A jutro szef Mittala w Polsce Sanjay Samaddar w wywiadzie dla @DGPrawna powie ile nie przyjechało" - napisała Baca-Pogorzelska.

”Droga @TVP i szanowny Prezesie @KurskiPL czy to zbieżność nazwisk, czy konto jednego z Waszych dyrektorów jak podaje Google? Będę oczekiwać odpowiedzi” – napisała na Twitterze Karolina Baca-Pogorzelska. Dziennikarze zaczęli pytać, czy może chodzić o Roberta Jałowego, który od 2016 roku kieruje TVP Gorzów i jednocześnie jest radnym PiS w Gorzowie.

Biuro prasowe TVP w wydanym oświadczeniu stwierdziło, że ”nieprawdziwa jest podawana w mediach społecznościowych informacja, jakoby dyrektor TVP3 Gorzów dopuścił się niestosownych komentarzy na Twitterze”. Robert Jałowy w przekazanym przez TVP oświadczeniu zapewnia, że nigdy nie zakładał i nie ma konta na Twitterze. ”Jeżeli ktoś prowadzi konto z moim nazwiskiem, podając się za dyrektora Oddziału TVP, to ewidentnie podszywa się pod moją tożsamość i tym samym chce zaszkodzić zarówno mi, jak i Spółce, którą reprezentuję. Zawnioskuję o niezwłoczne usunięcie tego konta” – napisał Jałowy.

– Nie będę komentował tej sprawy poza oficjalnym oświadczeniem – ucina pytania ”Presserwisu” dyrektor gorzowskiego ośrodka TVP. Robert Jałowy od dwóch kadencji jest radnym Gorzowa z list Prawa i Sprawiedliwości, założycielem Klubu Gazety Polskiej w Gorzowie, współzałożycielem Stowarzyszenia Budowy Pomnika Żołnierzy Wyklętych.

Z opisu konta @JalowyR wynika, że zostało założone w sierpniu 2016 roku i zamieszczono na nim 16,4 tys. tweetów.

(KOZ, 16.02.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: INTERNET

Dodano: Luty 16, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Działa już projekt Grupy RMF dofinansowany przez Google

Grupa RMF na projekt otrzymała dofinansowanie z Google

Grupa RMF uruchomiła serwis Live RMF FM, na który nadawca otrzymał wsparcie finansowe Google.

W serwisie Live RMF FM (live.rmf.fm) na bieżąco publikowane są materiały, które odnoszą się do tego, co dzieje się obecnie na antenie. Dzięki takiemu rozwiązaniu słuchacz uzyskuje dostęp do treści rozszerzających przekaz antenowy, rozbudowanych o dodatkowe informacje, newsy, galerie zdjęć lub materiały wideo. Użytkownik może np. odsłuchać ”Fakty RMF FM” i sprawdzić ostatnio nadawane utwory muzyczne.
Grupa RMF zapowiada, że Live RMF FM będzie rozwijany o nowe typy kontentu i funkcjonalności.

Projekt Grupy RMF otrzymał wsparcie finansowe Google w ramach drugiej edycji Digital News Inititive – w kategorii projektów średnich (od 50 do 300 tys. euro, do 70 proc. kosztów).

(KOZ, 16.02.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo