Dział: RADIO

Dodano: Luty 13, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Słuchalność Trójki spadła poniżej 6 proc.

W fali listopad ub.r.-styczeń br. słuchalność Programu III Polskiego Radia spadła poniżej 6 proc. Najgorszy wynik w historii badania Radio Track zanotowało Radio Zet.

Z badania Radio Track, realizowanego przez Kantar Millward Brown wynika, że w fali listopad ub.r.-styczeń br. lider słuchalności – RMF FM – osiągnął 26,5 proc. udziału w czasie słuchania wobec 24,6 proc. w analogicznym okresie rok wcześniej. Słuchalność Radia Zet rok do roku spadła z 13,3 proc. do 12,2 proc. – to najsłabszy rezultat rozgłośni w historii badania.
Udział Programu I Polskiego Radia spadł z 9,1 proc. do 7,3 proc., a Programu III – z 8,1 proc. do 5,9 proc. Po raz ostatni słuchalność Trójki wyniosła 5,9 proc. w fali maj-lipiec 2008. (KOZ)

 

(KOZ, 13.02.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: RADIO

Dodano: Luty 16, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Michał Mońko kandydatem na dyrektora radiowej Jedynki

Najpoważniejszym kandydatem na szefa Jedynki jest Michał Mońko (screen YouTube.com)

Michał Mońko ma największe szanse na objęcie stanowiska dyrektora Programu I Polskiego Radia - wynika z informacji "Presserwisu".

Program I nie ma dyrektora, od kiedy ze stanowiska w styczniu br. odszedł Rafał Porzeziński. Anteną od tamtej pory kieruje wicedyrektor Marek Mądrzejewski. Początkowo w Polskim Radiu wymieniano jako następcę Porzezińskiego Roberta Tekielego, wicedyrektora Polskiego Radia 24. Z naszych informacji wynika, że Tekieli ostatecznie miał otrzymać propozycję objęcia stanowiska zastępcy dyrektora Jedynki, ale ją odrzucił.

Nasi rozmówcy z Polskiego Radia opowiadają, że zarząd planował wybór nowej dyrekcji anteny w środę, ale decyzję odłożono - możliwe, że zarząd zbierze się w piątek. Najpoważniejszym kandydatem na szefa Jedynki jest Michał Mońko. Wcześniej w Polskim Radiu był krótko sekretarzem redakcji Informacyjnej Agencji Radiowej. W latach 90. pracował w Telewizji Polskiej. Był też związany m.in. z tygodnikami ”Kultura” i ”Literatura”. Mońko ma 75 lat.

Do tej pory nie udało nam się skontaktować z prezesem Polskiego Radia Jackiem Sobalą ani członkiem zarządu Mariuszem Staniszewskim.

(KOZ, 16.02.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo