Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Luty 13, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Technologia AR od Washington Post pozwala przenieść rywalizacje olimpijskie do własnego pokoju

(fot. www.journalism.co.uk)

Dzięki technologii rozszerzonej rzeczywistości użytkownicy aplikacji mobilnej Washington Post mogą porównać prędkości sportowców dziewięciu zimowych dyscyplin olimpijskich i oglądać sportowe rywalizacje na trójwymiarowych trasach wyświetlanych na podłogach lub stołach własnych mieszkań.

Po wybraniu rodzaju wyścigów (np. bobslejów lub łyżwiarzy) użytkownicy mogą sprawdzić, czy udało im się wskazać faktycznego zwycięzcę, a także tworzyć własne wyścigi z udziałem wybranych przez siebie sportowców.

- Interesuje nas technologia AR i uznaliśmy, że olimpiada zimowa będzie świetną okazją, by wypróbować rozszerzoną rzeczywistość jako coś innego. To rosnący rynek i nie mamy jeszcze pomysłu jak wykorzystać AR w opowiadaniu historii, dlatego na początek chcieliśmy przybliżyć tę technologię naszym użytkownikom – tłumaczą twórcy rozwiązania serwisowi Journalism.co.uk.

Rozwiązanie najlepiej funkcjonuje na telefonach marki Apple, dzięki technologii ARKit wprowadzonej wraz z wersją systemu iOS 11, dostępnej dla setek milionów użytkowników iPadów oraz iPhone-ów. Gra jest dostępna w aplikacji Washington Post od 5 lutego.

MM

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Luty 14, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarze Chip.pl sprawdzą działanie urządzeń w zimowych warunkach

Dziennikarze serwisu Chip.pl w Strzebowiskach koło Cisnej w Bieszczadach przez pięć dni będą sprawdzali, jak urządzenia, aplikacje i usługi radzą sobie w trudnych zimowych warunkach.

- "Chip Winter Challenge" to przygodowa wyprawa w teren, łącząca elementy survivalu z ekstremalnym testowaniem urządzeń - opowiada redaktor naczelny serwisu Konstanty Młynarczyk. - Nasi dziennikarze przez kilka dni będą przemierzali zasypane śniegiem Bieszczady, śpiąc pod gołym niebem i sprawdzając jak na mrozie i z dala od cywilizacji funkcjonują notebooki, zewnętrzne dyski twarde czy drony - dodaje.

Dziennikarze przyjrzą się także działaniu systemu ratunkowego, obsługiwanego przez Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Wyprawa "Chip Winter Challenge" potrwa od czwartku 15 lutego do poniedziałku 19 lutego. Relacje z niej i testy urządzeń redakcja będzie publikowała w serwisie Chip.pl przez dwa tygodnie. W sumie pojawi się około 20 artykułów, opisujących "Chip Winter Challenge".

(KOZ, 14.02.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo