Temat: konkursy i nagrody

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 12, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Anita Werner, Filip Chajzer i Dariusz Szpakowski z Telekamerami 2018

Telekamery 2018 - Anita Werner (fot. materiały organizatora / Facebook)

Magazyn "Tele Tydzień" już po raz 21. ogłosił wyniki plebiscytu Telekamery Tele Tygodnia. 12 lutego w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie laureaci otrzymali statuetki. Galę poprowadzili: Agnieszka Cegielska i Artur Orzech.

W 21. edycji Telekamer Tele Tygodnia zwyciężyli:
AKTORKA - Maja Ostaszewska
AKTOR - Mikołaj Roznerski
SERIAL - Diagnoza
SERIAL FABULARNO-DOKUMENTALNY - Lombard. Życie pod zastaw
OSOBOWOŚĆ TELEWIZYJNA - Martyna Wojciechowska
PREZENTER INFORMACJI - Anita Werner
PREZENTER POGODY - Marzena Słupkowska
KOMENTATOR SPORTOWY - Dariusz Szpakowski
JUROR - Michał Szpak
PROGRAM ROZRYWKOWY - Twoja Twarz Brzmi Znajomo
NADZIEJA TELEWIZJI - Filip Chajzer

Złote Telekamery Tele Tygodnia otrzymali: Barbara Kurdej-Szatan, Michał Żebrowski oraz serial Na sygnale.
Olgierd Łukaszewicz, Małgorzata Zawadzka oraz Anna Solnicka-Heller z ZASP otrzymali czek dla z Domu Artysty Weterana w Skolimowie na sumę 50 tysięcy złotych, pochodzącą z sms-ów wysłanych w głosowaniu w plebiscycie Telekamery Tele Tygodnia.

(CP, 12.02.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: konkursy i nagrody

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 13, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Raport Hanny Karp upubliczniony przez KRRiT

Hanna Karp (fot. Mariusz Kowalczyk)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji upubliczniła analizę Hanny Karp, na podstawie której nałożono na nadawcę TVN 24 karę finansową, w styczniu br. anulowaną. 

KRRiT po protestach przed sejmem w grudniu 2016 roku zleciła monitoring programów TVN, Polsatu, TVP, TVN 24, Polsat News i TVP Info, które zostały wyemitowane w dniach 16-18 grudnia 2016 roku. Po przeanalizowaniu materiałów Krajowa Rada w grudniu ub.r. nałożyła 1,48 mln zł kary na spółkę TVN SA, nadawcę TVN 24.

Raport, na podstawie którego regulator ukarał spółkę, przygotowała Hanna Karp, wykładowca Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, uczelni Tadeusza Rydzyka.

KRRiT nie chciała jednak dotychczas upublicznić jego treści. W grudniu ub.r. o upublicznienie dokumentu zwrócił się członek Rady Mediów Narodowych Juliusz Braun. W odpowiedzi przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski stwierdził, że raport z monitoringu nie może być jawny, ponieważ jest "włączony do akt postępowania, które w chwili obecnej (...) znajduje się na etapie możliwości skorzystania przez stronę [TVN - przyp. red.] z sądowej procedury odwoławczej".

Podobną odpowiedź otrzymał dziennikarz ”Gazety Wyborczej” Bartosz Chyż, który wystąpił z wnioskiem o udostępnienie treści ekspertyzy, jak i treści umowy na przygotowanie tej opinii. Krajowa Rada odpowiedziała Chyżowi, że nie może upublicznić raportu, bo jest on włączony do akt postępowania, które "w chwili obecnej (...) znajduje się na etapie możliwości skorzystania przez stronę z sądowej procedury odwoławczej".

10 stycznia br. Kołodziejski uchylił decyzję o nałożeniu kary na TVN SA. Zrobił to w ostatnim dniu, w którym nadawca mógł się odwołać. Ponieważ ruch przewodniczącego zakończył sprawę, Rada zdecydowała się upublicznić materiały. KRRiT na swojej stronie prócz raportu Hanny Karp zamieściła również inne dokumenty związane z tą sprawą.

(KOZ, 13.02.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo