Dział: INTERNET

Dodano: Luty 09, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Paweł Kapusta z Wirtualnej Polski nominowany do European Press Prize

europeanpressprize.com

Paweł Kapusta, dziennikarz Wirtualnej Polski otrzymał nominację do European Press Prize. Na liście znalazł się także Szabolcs Panyi z Węgier, za tekst który powstał we współpracy z polskimi dziennikarzami z kolektywu Vsquare.

Nagroda European Press Prize przyznawana jest od 2012 roku przez siedem europejskich fundacji medialnych, w tym The Guardian Foundation i The Reuters Foundation.

Na liście nominowanych, które zostały ogłoszone na stronie europeanpressprize.com znalazł się Paweł Kapusta z Wirtualnej Polski, z tekstem pod tytułem "Trudno kogoś ratować, gdy życie rozlewa się po podłodze i kapie z 5. na 4. piętro". Reportaż, który ukazał się w Wirtualnej Polsce 7 lipca br. opisywał oburzającą rzeczywistość pracy ratowników medycznych w Polsce.

Nominację otrzymał także Szabolcs Panyi z Węgier, który współpracuje z polskim kolektywem Vsguare oraz węgierskim Index. - Tekst był częścią raportu o rosyjskich wpływach w Centralnej i Wschodniej Europie, nad którym ekipa Vsquera pracowała w 2017 r. Wypuściliśmy go jesienią, w polskich mediach nikt się o nim nie zająknął. Wątpię, żeby istniało gdzieś w sieci zdanie po polsku, jakiś cytat z tego tekstu - Vsquare publikuje wyłącznie po angielsku – komentuje Wojciech Cieśla z kolektywu Vsquare, który powstał w październiku 2017 roku w ramach działalności Fundacji Reporterów.

- Bardzo się cieszymy, z Szabolcsem mamy dobrą chemię i podobnie patrzymy na rzeczywistość, to jeden ze zdolniejszych reporterów młodego pokolenia na Węgrzech. Trzymamy kciuki, żeby wygrał, ale sama nominacja do EPP jest bardzo ważna. Konkurencja w takich nagrodach jest olbrzymia. Po raz pierwszy to, do czego przyłożyli się także polscy dziennikarze spoza mainstreamu, zostało gdzieś dostrzeżone – dodaje Cieśla.

W Polsce dla serwisu pracują Paweł Reszka ("Newsweek Polska"), Edyta Żemła (Onet), Anna Gielewska ("Wprost"), Konrad Szczygieł (Oko.press), Patryk Szczepaniak (Oko.press), fotoreporter Wojciech Grzędziński i Wojciech Cieśla ("Newsweek Polska"). Poza tym w kolektywie są Pavla Holcova i Steffi Cerna (Czechy), Anita Komuves i Szabolcs Panyi (Węgry), Nikola Bajanova (Słowacja). 

(JOK, 09.02.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: INTERNET

Dodano: Luty 09, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ruszyło internetowe radio sportowe Weszło FM

W piątek 9 lutego po godz. 16 rozpoczęło nadawanie sportowe radio internetowe Weszło FM, tworzone przez Weszlo.com. ”Będzie u nas wesoło, nie zawsze będzie mądrze” - zapowiedział na antenie twórca Weszlo.com Krzysztof Stanowski.

"9 lutego 2018 rok. Tworzymy historię. Zapraszamy na serwis" - zaczął Dariusz Urbanowicz. „Nie, no żartowałem" - dodał po chwili.

"Pytanie czy nie jest historia wielkiego upadku, wielkich nadziei i jeszcze większego upadku" - mówił Stanowski. "Jedno możemy powiedzieć: będzie u nas wesoło, nie zawsze będzie mądrze, ale jedno drugiego nie wyklucza. Będą szalone relacje z meczów" - zapowiedział.

W dniu debiutu rozgłośnia przewidziała relacje z pierwszych w rundzie wiosennej spotkań Ekstraklasy: Wisła Płock - Górnik Zabrze oraz Zagłębie Lubin - Legia Warszawa. "Stawiamy przede wszystkim na piłkę nożną w wydaniu live" – mówił na początku lutego "Presserwisowi" Krzysztof Stanowski.

W sobotę w ramówce Weszło FM pojawi się m.in. audycja Krzysztofa Stanowskiego ”Stan Futbolu” (wcześniej program oglądać można było w Eleven Sports).

W radiu premiery będą mieć podcasty Aleksandra Wandzla. Naczelny magazynu "Tenisklub" Adam Romer poprowadzi z Arturem Rolakiem magazyn tenisowy "Tenisklub". Na antenie pojawią się także m.in. magazyn o piłkarskich ligach zagranicznych i o klubach polskiej Ekstraklasy: Legii Warszawa i Lechu Poznań. Autorską audycję będzie miał m.in. zawodnik KSW Łukasz "Juras" Jurkowski.

(KOZ, 09.02.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.