Dział: RADIO

Dodano: Luty 09, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Świetlik: przepraszam, że koleżeństwo p. Kublik nie jest zapraszane do Trójki tak często jak kiedyś

Bardzo przepraszam, że koleżeństwo p. Kublik nie jest zapraszane do @RadiowaTrojka tak często jak kiedyś, i że w stacji panują normalne mechanizmy zarządzania, jak w każdej redakcji - tak  dyrektor radiowej Trójki Wiktor Świetlik odpowiedział na Twitterze na artykuł Agnieszki Kublik z "Gazety Wyborczej". Napisała ona, że w radiu trwa "codzienna walka z propisowską propagandą". 

Kublik podkreśla, że w Trójce "reporter musi się spowiadać nawet z tego, co przygotował do wejścia na żywo". Z jej informacji wynika, że szykują się kolejne odejścia z radia.

"Jest coraz gorzej. To kierownictwo wskazuje, kogo możemy, a kogo nie możemy zapraszać do programów na żywo, kogo reporterzy mogą na­grywać, a kogo nie w swoich mate­riałach - mówią mi dziennikarze z Myśliwieckiej 3/5/7. Anonimowo. Rozmawiać o rym, co się dzieje w stacji, nie wolno. - Ci, którzy krytycznie wypowiadali się o odejściu Artura Andrusa i Roberta Kantereita, mieli nieprzyjemności - tłumaczą" - czytamy w tekście Kublik opublikowanym w piątkowej "GW".

 

Press

Dziennikarka przypomina, że w listopadzie 2017 r. z Pro­gramu III odeszła spora grupa dzien­nikarzy - poza Andrusem i Kantereitem - Wojciech Zimiński, Artur Orzech i Michał Gąsiorowski. Wcześniej Trój­kę opuścili m.in. Magda Jethon, Jerzy Sosnowski, Marcin Zaborski, Michał Nogaś, Grażyna Mędrzycka-Gęsicka, Tomasz Ławnicki i Jurek Owsiak.

(09.02.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: RADIO

Dodano: Luty 10, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ponad 1,2 mln zł z akcji radiowej Trójki ”Święta bez granic”

Program III Polskiego Radia podczas charytatywnej akcji ”Święta bez granic 2017” zebrał dotychczas 1,23 mln zł.

Pieniądze zostały zebrane z licytacji przedmiotów podarowanych przez znane osoby, SMS-ów i sprzedaży płyty ”Święta bez granic 2016”.
Całkowity dochód z akcji ”Święta bez granic” trafi do Fundacji Świętego Mikołaja, która za zebrane środki opłaci potrzebującym dzieciom w Syrii czesne w szkole, kupi im wyprawki, zapewni opiekę psychologiczną, ufunduje stypendia i – jeśli wystarczy pieniędzy – wyremontuje lub odbuduje zniszczoną szkołę w Aleppo.

(KOZ, 10.02.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo