Dział: INTERNET

Dodano: Luty 08, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W piątek rusza drugie internetowe radio sportowe - Weszło FM

W zespole nowej stacji jest kilkanaście osób (fot. Weszlo.com)

Weszło FM, internetowe radio serwisu Weszlo.com, zacznie nadawać w piątek 9 lutego o godz. 15. Stawia na piłkę nożną w wydaniu live. "Jesteśmy w stanie prowadzić relacje na żywo z kilku aren" - zapowiadają twórcy.

Pierwszego dnia twórca Weszlo.com Krzysztof Stanowski i Dariusz Urbanowicz poprowadzą program, w którym będą rozmawiać z autorami różnych audycji nowego radia. Później przewidziano blok poświęcony piłkarskiej Ekstraklasie (9 lutego rusza runda wiosenna). "Stawiamy przede wszystkim na piłkę nożną w wydaniu live" – mówił "Presserwisowi" Krzysztof Stanowski na początku lutego, pytany o charakter jego radia.

Do ramówki Weszło FM trafi "Stan futbolu" Krzysztofa Stanowskiego (wcześniej nadawany w Eleven Sports). W radiu premiery będą mieć podcasty Aleksandra Wandzla. Naczelny magazynu "Tenisklub" Adam Romer poprowadzi z Arturem Rolakiem magazyn tenisowy "Tenisklub". Na antenie pojawią się także m.in. magazyn o piłkarskich ligach zagranicznych i o klubach polskiej Ekstraklasy: Legii Warszawa i Lechu Poznań. Autorską audycję będzie miał m.in. zawodnik KSW Łukasz "Juras" Jurkowski. Zespół Weszło FM tworzyć ma kilkanaście osób. Muzyka zajmie ok. 10 proc. czasu antenowego.

"Wstajemy o godzinie siódmej rano, w weekendy trochę później. Szanujmy się! Poranne pasmo »Dwójka ze sternikiem« będzie dynamiczne, wesołe i rzetelne. Powkręcamy również kogo trzeba i jak trzeba" – zapowiedział w środę 7 lutego w serwisie Weszlo.com Dariusz Urbanowicz. "Myślimy o radiu interaktywnym, do którego będziecie mogli (prawie zawsze) zadzwonić, by porozmawiać na antenie z prowadzącym. Albo powiedzieć szczerze, co o nas myślicie. Jesteśmy w stanie prowadzić relacje na żywo z kilku aren" – zapewnił.

Weszło FM ma się utrzymywać z reklam. Ich sprzedażą, podobnie jak w Weszlo.com, zajmuje się firma Arskom Group. – Sztywny cennik reklam w Weszło FM nie jest ustalony – mówi Marek Buklarewicz z Arskom Group. – Oprócz tradycyjnych spotów będziemy oferować reklamodawcom również działania niestandardowe: audycje sponsorowane przez klientów, jak i treści wplatane do programów w naturalny, kontentowy sposób – dodaje.

W planach jest udostępnienie aplikacji mobilnej na iOS i Android umożliwiającej słuchanie Weszło FM. 

(KOZ, 08.02.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY

Dział: INTERNET

Dodano: Luty 09, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Twitter pierwszy raz na plusie

W ostatnim kwartale ub.r. serwis społecznościowy Twitter osiągnął zysk w wysokości 91 mln dol.

Był to pierwszy rentowny kwartał w historii założonego w 2006 roku serwisu. W ostatnim kwartale 2016 roku Twitter wygenerował stratę rzędu 167 mln dol.
Na publikację wyników Twittera euforycznie zareagowała giełda - akcje podrożały o ponad 20 proc., przekraczając poziom 30 dol. Spółka weszła na giełdę pod koniec 2013 roku, z ceną emisyjną w wysokości 26 dol.

(LL, 09.02.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY