Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 07, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Atak botów na konto Biełsatu w serwisie YouTube

Biełsat ujawnił, z jakich krajów pochodziły negatywne oceny przy jego materiale na YouTube

Materiał z rosyjskojęzycznego programu Biełsat TV ”Wot Tak” zamieszczony na YouTube zebrał 24 tys. negatywnych ocen. Zdaniem stacji to atak botów.

Jak podał Biełsat na swojej stronie, spośród zebranych w dwa dni 24 tys. negatywnych ocen reportażu o życiu na rosyjskiej wsi najwięcej pochodziło z Ukrainy (8 tys.) i Rosji (6,1 tys.), dalej były m.in. Białoruś, Kazachstan, Mołdawia, Indie, Tajlandia, Gruzja i Armenia.

Według stacji jednym z dowodów na to, że oceny negatywne były generowane przez boty, jest statystyka obejrzeń wideo w tych krajach. ”Np. rzekomo indyjscy użytkownicy obejrzeli materiał 9 razy, ale wystawili mu 429 negatywnych ocen” – wskazał Biełsat na stronie.

– To taki typowy materiał, który może pozyskać zainteresowanie rosyjskich widzów i dlatego mógł paść ofiarą – mówi szefowa Biełsatu Agnieszka Romaszewska-Guzy. – Myślę, że to nie będzie niestety ostatni materiał, który zostanie zaatakowany – dodaje.

Był to pierwszy atak botów na YouTube kanału.

(KOZ, 07.02.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 07, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prokuratura sprawdza wypowiedzi Ziemkiewicza i Wolskiego w TVP Info

(screen YouTube.com)

Zastępca Prokuratora Generalnego Robert Hernand, odpowiadając na pytania posłów PO w Sejmie poinformował, że Prokuratora Okręgowa w Warszawie na polecenie Prokuratora Generalnego prowadzi postępowanie sprawdzające w związku wypowiedziami Rafała Ziemkiewicza i Marcina Wolskiego w programie „W tyle wizji” w TVP Info.

Onet.pl relacjonuje, że posłowie PO zadawali pytanie ws. ewentualnego wszczęcia postępowania karnego wobec osób odpowiedzialnych za - ich zdaniem - antysemickie publikacje w Telewizji Polskiej. Chodzi m.in. o wyświetlanie antysemickich tweetów w trakcie programu „Studio Polska” w TVP Info.

Andrzej Halicki z PO pytał też, kiedy będą działania prokuratury wobec Rafała Ziemkiewicza, czy Marcina Wolskiego, „którzy szydzili z komór gazowych; kiedy będą uruchomione działania wobec zarządu TVP, który rozpowszechnia antysemickie wypowiedzi?”.

„Prokuratora Okręgowa w Warszawie na polecenie Prokuratora Generalnego prowadzi postępowanie sprawdzające w związku wypowiedziami wymienionych redaktorów. Jak wszyscy wiedzą postępowanie sprawdzające ma na celu ustalenie czy zaistniały przesłanki i znamiona popełnienia przestępstwa z art. 257 Kodeksu Karnego” - poinformował Robert Hernand.

(07.02.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo