Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 06, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Joanna Mucha złożyła skargę do KRRiT ws. programu "Pod ciśnieniem"

Joanna Mucha

Joanna Mucha, posłanka PO, wysłała 5 lutego br. skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, a także do dyrektora i rady programowej oddziału TVP w Lublinie, w związku z decyzją o zdjęciu z anteny programu "Pod ciśnieniem". 

Program "Pod ciśnieniem" w TVP 3 Lublin, w którym politycy komentowali kryzys dyplomatyczny związany z ustawą o IPN, został 3 lutego br. zdjęty z anteny. Zdecydował o tym Ryszard Montusiewicz, dyrektor lubelskiego oddziału publicznej telewizji. Montusiewicz oświadczył, że uznał, iż kierunek debaty obrany przez dziennikarkę TVP Lublin jest "niewłaściwy, stronniczy, jej pytania są peryferyjne wobec głównego nurtu zagadnienia, stawiane są wręcz nierzetelnie, a autorce zabrakło właściwego przygotowania merytorycznego".
Ten fragment oświadczenia Montusiewicza oburzył Muchę: "Które z pytań pani redaktor postawione zostały nierzetelnie? Co wskazuje na to, że pani redaktor zabrakło »właściwego przygotowania merytorycznego«?" - pyta posłanka PO w piśmie przesłanym Montusiewiczowi. Złożyła także oficjalny protest do KRRiT na decyzję dyrektora oddziału TVP Lublin. Podobna skarga trafiła także do posłanki PiS Elżbiety Kruk z Rady Mediów Narodowych. Mucha planuje także interpelację poselską do Piotra Glińskiego, ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

(Mackuch, 06.02.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 06, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nowy talk-show Polsatu poprowadzi Katarzyna Montgomery

Katarzyna Montgomery do ub.r. była naczelną "Zwierciadła" (fot. materiały prasowe Polsatu)

Katarzyna Montgomery poprowadzi nowy talk-show Polsatu ”The Story of My Life – Historia naszego życia”.

Katarzyna Montgomery do początku ub.r. była redaktor naczelną miesięcznika ”Zwierciadło” (Wydawnictwo Zwierciadło). Przez sześć lat prowadziła talk-show ”Mała czarna” – początkowo w TV 4, później w Polsat Cafe. Wcześniej była m.in. redaktor naczelną dwutygodnika ”Viva!” i dziennikarką ”Gazety Wyborczej”.
”The story of my life” to format stworzony przez holendenderską Talpę Johna de Mola, twórcy m.in. programów ”Big Brother” i ”The Voice”. Polska wersja ”The story of my life” będzie 11. regionalną adaptacją tego formatu.
Za produkcję programu odpowiada Rochstar. W każdym odcinku para celebrytów podda się metamorfozie. Uczestnicy będą mieć przedsmak tego, jak będą wyglądać na różnych etapach swojego życia.
Talk-show ”The Story of My Life – Historia naszego życia” emitowany będzie w Polsacie od marca br. Pierwszy sezon ma liczyć pięć odcinków.
Holenderski format ”The Story of My Life” opisywaliśmy w magazynie ”Press”.

(KOZ, 06.02.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo