Temat: badania telewizji

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 05, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP 1 była liderem oglądalności od 29 stycznia do 4 lutego 2018

"M jak miłość" (TVP 2) 30 stycznia br. oglądało średnio 6,04 mln. widzów (screen z YouTube.com)

TVP 1 była liderem oglądalności w grupie ogólnej w okresie od 29 stycznia do 4 lutego 2018. Jedynkę oglądało średnio 774 tys. widzów.

Według Nielsen Audience Measurement TVP 1 miał w grupie ogólnej 10,86 proc. udziału w rynku. W stosunku do poprzedniego tygodnia stycznia (22-28 stycznia br.) kanał stracił średnio 46 tysięcy widzów. Na drugim miejscu był Polsat - 9,88 proc. udziału (55 tys. widzów mniej), a na trzecim TVN - 9,26 proc. (20 tys. widzów mniej). Dalej uplasowały się: TVP 2 - 8,78 proc., TV 4 - 4,10 proc., TVP Info - 3,63 proc., TVN 24 - 3,63 proc., TVN 7 - 3,25 proc., TV Puls - 3,09 proc. i TTV Twoja Telewizja - 1,91 proc.

Najwięcej widzów oglądało serial "M jak miłość" (TVP 2) 30  stycznia br. - średnio 6,04 mln. Na drugim miejscu była transmisja Pucharu Świata w skokach narciarskich w Willingen (TVP 1), którą 3 lutego br. oglądało 5 mln widzów. Na trzecim miejscu był "Teleexpress" (TVP 1), który 3 lutego br br. oglądało 4,7 mln widzów. Na czwartym miejscu  uplasował się serial "Na dobre i na złe" (TVP 2)  31 stycznia br. - 3,9 mln widzów.

(Mackuch, 05.02.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: badania telewizji

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 06, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Joanna Mucha złożyła skargę do KRRiT ws. programu "Pod ciśnieniem"

Joanna Mucha

Joanna Mucha, posłanka PO, wysłała 5 lutego br. skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, a także do dyrektora i rady programowej oddziału TVP w Lublinie, w związku z decyzją o zdjęciu z anteny programu "Pod ciśnieniem". 

Program "Pod ciśnieniem" w TVP 3 Lublin, w którym politycy komentowali kryzys dyplomatyczny związany z ustawą o IPN, został 3 lutego br. zdjęty z anteny. Zdecydował o tym Ryszard Montusiewicz, dyrektor lubelskiego oddziału publicznej telewizji. Montusiewicz oświadczył, że uznał, iż kierunek debaty obrany przez dziennikarkę TVP Lublin jest "niewłaściwy, stronniczy, jej pytania są peryferyjne wobec głównego nurtu zagadnienia, stawiane są wręcz nierzetelnie, a autorce zabrakło właściwego przygotowania merytorycznego".
Ten fragment oświadczenia Montusiewicza oburzył Muchę: "Które z pytań pani redaktor postawione zostały nierzetelnie? Co wskazuje na to, że pani redaktor zabrakło »właściwego przygotowania merytorycznego«?" - pyta posłanka PO w piśmie przesłanym Montusiewiczowi. Złożyła także oficjalny protest do KRRiT na decyzję dyrektora oddziału TVP Lublin. Podobna skarga trafiła także do posłanki PiS Elżbiety Kruk z Rady Mediów Narodowych. Mucha planuje także interpelację poselską do Piotra Glińskiego, ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

(Mackuch, 06.02.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo