Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 05, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP odpowiada na list Juliusza Brauna o współpracy z BBC

(fot. pixabay.com)

Telewizja Polska dementuje informacje, że zaprzestała współpracy z BBC.  W ubiegłym tygodniu Juliusz Braun, członek Rady Mediów Narodowych i były prezes TVP w liście do ministra kultury i dziedzictwa narodowego stwierdził, że Telewizja Polska zaniechała współpracy z brytyjskim nadawcą w zakresie "nakręcenia serialu o rotmistrzu Witoldzie Pileckim i o Powstaniu Warszawskim". 

"W czerwcu 2016 r. TVP podpisała list intencyjny z BBC i od tego czasu obie strony współpracują. Część rozmów z BBC dotyczy produkcji seriali o ważnych wydarzeniach historycznych i o wielkich Polakach, w tym o Witoldzie Pileckim" - podaje Centrum Informacji TVP. Telewizja wyjaśnia jednak, że strona brytyjska postawiła jako warunek powierzenie produkcji serialu o Pileckim producentowi wykonawczemu, którego działalność "nie budzi zaufania TVP i wywołała oburzenie polskiej opinii publicznej". "Jego wcześniejsze dzieło zaszkodziło relacjom polsko-żydowskim, przedstawiając je w zniekształconym kształcie oraz propagowało i utrwalało fałszywe stereotypy na temat polsko-żydowskiej historii" - pisze TVP.  "TVP nie może powierzyć produkcji tak ważnego dla Polski i Polaków tematu bez gwarancji, że dokonania i postać narodowego bohatera nie zostaną zmanipulowane" - czytamy w oświadczeniu.  

Przypomnijmy Juliusz Braun w liście do ministra Piotra Glińskiego napisał, że BBC, zwróciła się do prezesa zarządu TVP, Jacka Kurskiego z propozycją podjęcia kilku produkcji. "Rozmowy skończyły się jednak bez żadnych konkluzji. (...) Decyzją zarządu kierowanego przez Jacka Kurskiego współpraca z BBC skoncentrowana została natomiast na zakupie dla TVP od brytyjskiego nadawcy formatów rozrywkowych" - napisał Juliusz Braun.  Były prezes TVP zwrócił się do szefa MKiDN z prośbą "o podjęcie decyzji które pozwolą wykorzystać w interesie Polski zamknięte obecnie drogi współpracy z BBC".  Gliński na razie na list Brauna nie odpowiedział.

(Mackuch, 05.02.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 05, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Magazyn reporterski TVP 1 wejdzie na antenę 26 lutego

(fot. pexels.com)

Edyta Krześniak, dziennikarka programu "Uwaga!" TVN, i Michał Fit, wieloletni pracownik TVP, mają być wydawcami w magazynie reporterskim telewizyjnej Jedynki, który na antenę wejdzie 26 lutego br. - dowiedział się "Presserwis".

29 stycznia br. jako pierwsi poinformowaliśmy, że telewizyjna Jedynka wprowadzi magazyn reporterski nadawany w prime time. Redakcja ma rozpocząć pracę już w drugiej połowie tego tygodnia, w zespole ma być 9-10 osób. Program będzie podejmował tematy interwencyjne, społeczne i polityczne. Szefem redakcji nowego magazynu został Przemysław Wenerski.

Krześniak to współautorka m.in. materiału "Przepraszam za głód i chłód", który w 2007 roku otrzymał Grand Press za najlepszy reportaż telewizyjny. W 2013 roku została laureatką konkursu dziennikarskiego "Newsweek Polska" im. Teresy Torańskiej w kategorii Najlepszy materiał dziennikarski. Jury doceniło jej "Aferę antybiotykową" o nielegalnym faszerowaniu lekami zwierząt hodowlanych.

Z kolei Fit jest od 2007 roku pracownikiem telewizji publicznej. Był m.in. autorem programu "Raport kryminalny" na antenie TVP Szczecin. Współpracował też z redakcjami "Teleexpressu", "Panoramy", "Wiadomości". W latach 2012–2013 pracował w RMF FM.

Codzienne magazyny reporterskie mają Polsat ("Interwencja") i TVN ("Uwaga!"), według informacji "Presserwisu" przedstawiciele TVP prowadzą rozmowy z dziennikarzami tych programów.

(JOK, 05.02.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo