Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 05, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Telewizja Puls tworzy dział rozwoju biznesu. Jan Frelek dyrektorem

Jan Frelek (fot. Telewizja Puls)

Telewizja Puls rozbudowuje swoją strukturę o dział rozwoju biznesu. Zarządzać nim będzie nowo zatrudniony Jan Frelek, który pełnić będzie funkcję dyrektora ds. rozwoju biznesu.

Ferek raportować będzie bezpośrednio do Dariusza Dąbskiego, Prezesa Zarządu Telewizji Puls. - Prace działu rozwoju biznesu w Telewizji Puls skoncentrowane będą przede wszystkim na poszerzeniu oferty z pogranicza rozrywki, technologii i on-line. Cieszę się, że do zespołu dołączył Jan Frelek, który będzie zarządzał pracami działu. Jego doświadczenie i osiągnięcia zawodowe przyczynią się do rozwoju Telewizji Puls w nowych obszarach biznesowych. O pierwszym projekcie niebawem będziemy komunikować - mówi powiedział Dariusz Dąbski, prezes Zarządu Telewizji Puls.

Głównym zadaniem Jana Frelka będzie inspirowanie i koordynowanie rozwoju nowych obszarów działalności Telewizji Puls, w szczególności w zakresie nowych technologii, rozwoju oferty online i aplikacji.

Jan Frelek doświadczenie zawodowe na podobnych stanowiskach zdobywał m.in. w Era (dziś T-Mobile), 3way Sp. z o.o., ITI Neovision, nc+, TVN, adb. W ostatnich latach, w ramach własnej firmy Digital.Biz.pl, pełnił funkcję doradczą w zakresie strategii i rozwoju biznesu w obszarach broadcast media i Telecom.

(KOZ, 05.02.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 05, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP odpowiada na list Juliusza Brauna o współpracy z BBC

(fot. pixabay.com)

Telewizja Polska dementuje informacje, że zaprzestała współpracy z BBC.  W ubiegłym tygodniu Juliusz Braun, członek Rady Mediów Narodowych i były prezes TVP w liście do ministra kultury i dziedzictwa narodowego stwierdził, że Telewizja Polska zaniechała współpracy z brytyjskim nadawcą w zakresie "nakręcenia serialu o rotmistrzu Witoldzie Pileckim i o Powstaniu Warszawskim". 

"W czerwcu 2016 r. TVP podpisała list intencyjny z BBC i od tego czasu obie strony współpracują. Część rozmów z BBC dotyczy produkcji seriali o ważnych wydarzeniach historycznych i o wielkich Polakach, w tym o Witoldzie Pileckim" - podaje Centrum Informacji TVP. Telewizja wyjaśnia jednak, że strona brytyjska postawiła jako warunek powierzenie produkcji serialu o Pileckim producentowi wykonawczemu, którego działalność "nie budzi zaufania TVP i wywołała oburzenie polskiej opinii publicznej". "Jego wcześniejsze dzieło zaszkodziło relacjom polsko-żydowskim, przedstawiając je w zniekształconym kształcie oraz propagowało i utrwalało fałszywe stereotypy na temat polsko-żydowskiej historii" - pisze TVP.  "TVP nie może powierzyć produkcji tak ważnego dla Polski i Polaków tematu bez gwarancji, że dokonania i postać narodowego bohatera nie zostaną zmanipulowane" - czytamy w oświadczeniu.  

Przypomnijmy Juliusz Braun w liście do ministra Piotra Glińskiego napisał, że BBC, zwróciła się do prezesa zarządu TVP, Jacka Kurskiego z propozycją podjęcia kilku produkcji. "Rozmowy skończyły się jednak bez żadnych konkluzji. (...) Decyzją zarządu kierowanego przez Jacka Kurskiego współpraca z BBC skoncentrowana została natomiast na zakupie dla TVP od brytyjskiego nadawcy formatów rozrywkowych" - napisał Juliusz Braun.  Były prezes TVP zwrócił się do szefa MKiDN z prośbą "o podjęcie decyzji które pozwolą wykorzystać w interesie Polski zamknięte obecnie drogi współpracy z BBC".  Gliński na razie na list Brauna nie odpowiedział.

(Mackuch, 05.02.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo