Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 31, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Mariusz Cieślik wicedyrektorem radiowej Trójki

Mariusz Cieślik (screen: YouTube)

Mariusz Cieślik został zastępcą dyrektora Programu III Polskiego Radia.

Cieślik w radiowej Trójce jest gospodarzem cyklu debat kulturalnych "Kwestia kultury" i audycji "Przodownicy lektury". W "Rzeczpospolitej" razem z Robertem Górskim prowadzą autorską rubrykę satyryczną "Od ucha do ucha". Wcześniej był m.in. szefem działu kultura w tygodniku "Wprost" i dziennikarzem "Newsweek Polska".
Jeden z dwóch wicedyrektorów Trójki - Wojciech Surmacz - przeszedł do Polskiej Agencji Prasowej na stanowisko prezesa. Dyrektor anteny Wiktor Świetlik ma jeszcze jednego zastępcę - Tomasza Kowalczewskiego.

(KOZ, 31.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: RADIO

Dodano: Luty 02, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tomasz Ławnicki bezprawnie zwolniony z Polskiego Radia, wygrał z radiem w sądzie

Tomasz Ławnicki został zwolniony z Polskiego Radia bezprawnie. Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał wyrok Sądu Rejonowego dla Miasta Stołecznego Warszawy, odrzucając apelację spółki.

Sąd pierwszej instancji w sierpniu ub.r. w całości uznał roszczenie dziennikarza, potwierdzając, że wypowiedzenie wręczone przez Polskie Radio było niezgodne ze stanem faktycznym. "Wskazany w nim powód - likwidacja stanowiska - był fikcyjny, bo na moje miejsce zatrudniono i nowego serwisanta, i nowego kierownika - tyle że nazwano go koordynatorem" - mówił nam Tomasz Ławnicki. Dziennikarz domagał się odszkodowania w wysokości trzymiesięcznego wynagrodzenia.

Polskie Radio złożyło apelację, ale we wtorek 30 stycznia Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował się ją odrzucić i utrzymać dotychczasowy wyrok.

- Ci, którzy podjęli decyzję o bezprawnym zwolnieniu mnie, są już poza radiem. Oni żadnych konsekwencji nie ponieśli i nie poniosą. To przykre, że uchodzi im to na sucho. Instytucja, jaką jest Polskie Radio, będzie musiało zapłacić odszkodowanie za to, jak postąpiono - komentuje Tomasz Ławnicki. - Mam nadzieję, że to będzie nauczka dla następców, żeby nie zwalniać dziennikarzy w taki sposób, w jaki ze mną postąpiono - dodaje.

Polskie Radio zwolniło Tomasza Ławnickiego, serwisanta i zastępcę kierownika redakcji aktualności Programu III, w maju 2016 roku. Jako powód podano mu właśnie likwidację jego stanowiska. Wcześniej, pod koniec kwietnia 2016 roku, Ławnicki nie przyjął propozycji rozwiązania umowy za porozumieniem stron. Został wówczas zdjęty z grafiku prowadzących serwisy.

Tomasz Ławnicki do Trójki trafił w listopadzie 2005 roku. Wcześniej pracował w Radiu PiN i Radiu Eska Warszawa. Obecnie jest dziennikarzem NaTemat.pl.

(KOZ, 02.02.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo