Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 31, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Michał Krzymowski odchodzi z "Newsweek Polska"

Michał Krzymowski, autor głośnych tekstów w tygodniku "Newsweek Polska" (Ringier Axel Springer Polska), odchodzi z redakcji i z dziennikarstwa - nieoficjalnie dowiedział się "Presserwis".

Z naszych informacji wynika, że Michał Krzymowski złożył wypowiedzenie. Informację potwierdziły dwa niezależne źródła, ale z dziennikarzem nie udało nam się skontaktować.

Krzymowski, który do redakcji "Newsweek Polska" dołączył w 2012 roku, opisywał m.in. zależności polityki i biznesu. W styczniu 2013 roku, wspólnie z Michałem Kacewiczem, napisał tekst pt. "Euroazjaci w Warszawie". Opisali w nim działalność byłego rzecznika Samoobrony Mateusza Piskorskiego i think tanku Europejskie Centrum Analiz Geopolitycznych (ECAG). Organizacja wytoczyła "Newsweekowi" proces o zniesławienie. W listopadzie 2017 roku tygodnik "Newsweek Polska" wygrał proces sądowy z ECAG. Informując o wyroku, "Newsweek" przypominał, że Mateusz Piskorski w 2016 roku został zatrzymany pod zarzutem szpiegostwa.

Michał Krzymowski wspólnie z Wojciechem Cieślą nominowani byli do Nagrody im. Dariusza Fikusa. Dziennikarze otrzymali nominację za teksty "Hotel robotniczy" i "Bałtyk moja własność" opisujące pobyty szefa NSZZ "Solidarność" Piotra Dudy w związkowym hotelu. Rok później, w 2017 roku Krzymowski i Cieśla zostali ponownie nominowani, tym razem za tekst opublikowany w "Newsweek Polska" pt. "Klimat Ziobry". Ta dwójka dziennikarzy w tym samym roku dostała nominację do Europejskiej Nagrody Prasowej za podjęcie tematu nadużyć, jakich miały dopuszczać się europejskie partie konserwatywne. Krzymowski w 2013 roku został uhonorowany statuetką MediaTora w kategorii NawigaTOR.

W listopadzie 2017 roku "Newsweek Polska" (Ringier Axel Springer Polska) osiągnął sprzedaż 84 294 egz. i w porównaniu z tym samym miesiącem 2016 roku był to spadek o 18,42 proc.

(JOK, 31.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 31, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje Jadwiga Aleksandrowicz, dziennikarka "Gazety Pomorskiej"

Zmarła Jadwiga Aleksandrowicz, dziennikarka "Gazety Pomorskiej". Miała 67 lat.

"Komputer Jagody (tak wszyscy o Niej mówili) ostatni raz zalogował się do systemu redakcyjnego w piątek przed południem. Na niedzielnego wydawcę czekała gotowa strona wydania Aleksandrów Kujawski/Ciechocinek/Radziejów. Jak zawsze dopieszczona. Zapis życia terenu, na którym działała Jagoda" – napisali w pożegnalnym tekście dziennikarze "Gazety Pomorskiej", który ukazał się na stronie Pomorska.pl.
Dziennikarka współpracowała w redakcją "Gazety Pomorskiej" od 1991 roku, także po przejściu na emeryturę.

 

(JOK, 31.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo