Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 29, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wojciech Bernard wraca do współprowadzenia poranków w Radiu Poznań

(fot. pixabay.com)

Publiczne Radio Poznań (wcześniej Radio Merkury) zmieniło współprowadzącego audycję "Radioranek" – Franciszka Walerycha zastąpił Wojciech Bernard.

Wojciech Bernard jest dziennikarzem redakcji sportowej stacji, wcześniej już współprowadził poranne pasmo. Dotychczasowy współprowadzący poranek, Franciszek Walerych, będzie w duecie z Joanną Diviną gospodarzem przedpołudniowego pasma "Mała czarna".

Bernard, wraz z Marcinem Żyskim, będzie gospodarzem "Radioranka" .

(KOZ, 29.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 30, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio Wnet chce nadawać w Warszawie bez koncesji na zasadzie testów

(fot. pixabay.com)

Internetowe Radio Wnet pomimo braku koncesji chce dalej nadawać na częstotliwości 87,8 MHz w Warszawie. Tym razem stara się o zgodę na przeprowadzenie testów, które potrwałyby do 3 czerwca br.

Wcześniej, od 16 października ub.r., Radio Wnet dzięki pozwoleniom z Urzędu Komunikacji Elektronicznej trzykrotnie prowadziło emisję okolicznościową, każda z nich trwała 30 dni. Ostatnia zakończyła się 13 stycznia br.

Teraz Radio Wnet wystąpiło do Urzędu Komunikacji Elektronicznej o wydanie decyzji na przeprowadzenie testów, które potrwałyby do 3 czerwca br. Stacja skorzystała z przepisów w ustawie o prawie telekomunikacyjnym – prezes UKE może zezwolić na czasowe używanie urządzenia radiowego ”w celu przeprowadzenia badań, testów lub eksperymentów”. Takie zezwolenie jest wydawane w porozumieniu z przewodniczącym Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Klaudia Kieliszczyk z biura prasowego UKE informuje, że prezes Urzędu przesłał do KRRiT do uzgodnienia projekt decyzji zezwalającej na testy. – Wniosek spełniał wszystkie wymagania formalne, względy techniczne pozwalają na prowadzenie testów – informuje. I dodaje: – Obecnie prezes UKE czeka na stanowisko KRRiT w tej sprawie.

Jeśli KRRiT się zgodzi, UKE wyda decyzję zezwalającą na testy. W przypadku jej braku stacja otrzyma z Urzędu decyzję odmowną.

Jesienią ub.r. Radio Wnet zwróciło się do KRRiT o dobór częstotliwości radiowej w Warszawie.

Ostatnio Krajowa Rada cofnęła koncesje Fundacji na rzecz Rozwoju Dzieci ”Bajka” na nadawanie Radia Bajka w Warszawie (właśnie na 87,8 MHz) i Krakowie. Rozgłośnia nie nadaje od końca 2015 roku.

Fundacja może obecnie złożyć wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy lub skargę do sądu za pośrednictwem przewodniczącego KRRiT.

(KOZ, 30.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo