Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 29, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Telewizyjna Jedynka wprowadzi magazyn reporterski nadawany w prime time

Dyrektor TVP 1 Mateusz Matyszkowicz tłumaczy, że do momentu zatwierdzenia ramówki przez zarząd nie może udzielać informacji na ten temat (screen z YouTube)

TVP 1 szykuje codzienny magazyn reporterski, który nadawany będzie po ”Wiadomościach” – dowiedział się ”Presserwis”.

Program ma zadebiutować w ramówce na przełomie lutego i marca br. Będzie emitowany od poniedziałku do piątku po głównym wydaniu ”Wiadomości”, a każdy z odcinków potrwa ok. 15 minut. Wstępnie Jedynka planuje, że w każdym z nich znajdą się po dwa tematy.

Jak ustaliliśmy, szefem redakcji nowego magazynu został Przemysław Wenerski. – Nie mam upoważnienia do informowania o programowych planach mojej firmy – ucina on nasze pytania. Przemysław Wenerski z Telewizją Polską związany jest od sierpnia 2016 roku. Początkowo był wydawcą w TVP Info, później wydawcą ”Wiadomości” TVP 1, a we wrześniu 2017 roku zaczął pracę przy ”Magazynie śledczym Anity Gargas”.
Wcześniej przez pięć lat pracował w zespole magazynu ”Czarno na białym" w TVN 24, a poprzednio był dziennikarzem TVP Poznań i reporterem w nieistniejącej już stacji TVN Warszawa.

Codzienne magazyny reporterskie mają Polsat (”Interwencja”) i TVN (”Uwaga!”). Wcześniej TVP Info wprowadził magazyn "Nie da się ukryć", który jest odpowiednikiem programu "Czarno na białym" w TVN 24, a także "W tyle wizji" - konkurencję dla "Szkła kontaktowego" (również TVN 24).

Dyrektor TVP 1 Mateusz Matyszkowicz tłumaczy, że do momentu zatwierdzenia nowej ramówki przez zarząd nie może udzielać informacji na temat magazynu reporterskiego. Zarząd ramówką Jedynki ma zająć się jeszcze w tym tygodniu.

(JOK, KOZ, 29.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 29, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP ma emitować w tym roku także alternatywny koncert sylwestrowy

TVP Kultura to według Krzysztofa Czabańskiego odpowiednie miejsce na transmisję w sylwestra spektaklu lub koncertu z Teatru Wielkiego w Warszawie (fot. AKPA / materiały udostępnione przez TVP)

Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych, krytykuje Jacka Kurskiego, prezesa Telewizji Polskiej, za promowanie w telewizji publicznej muzyki disco polo, m.in. podczas koncertu sylwestrowego w Zakopanem. Czabański apeluje, by TVP w sylwestra transmitowała także spektakl operowy lub koncert muzyki klasycznej. Kurski obiecał, że taka transmisja się odbędzie.

Według Czabańskiego TVP nie przygotowała podczas sylwestra 2017 roku alternatywnej propozycji dla bardziej wymagającej publiczności. - Disco polo to nie jest muzyka popularna, to po prostu kicz. Publiczny nadawca powinien dbać o wszystkich widzów i słuchaczy - mówi Czabański. Przewodniczący RMN zaproponował, by oferta TVP w sylwestra była bardziej urozmaicona.

- Jedynka niech emituje takie wydarzenie jak koncert w Zakopanem. W tym czasie Dwójka może pokazywać na przykład spektakl teatralny, kabaret lub dobrą komedię. Natomiast TVP Kultura to odpowiednie miejsce na transmisję spektaklu lub koncertu z Teatru Wielkiego w Warszawie - przekonuje Czabański.

Jacek Kurski zapewnił członków Rady Mediów Narodowych, że w tym roku TVP wprowadzi do ramówki zmiany proponowane przez Czabańskiego.

Podczas ubiegłorocznego "Sylwestra marzeń z Dwójką" wystąpili m.in. Zenon Martyniuk, Maryla Rodowicz i Luis Fonsi. Według Nielsen Audience Measurement transmisja koncertu przyciągnęła do TVP 2 średnio 4,69 mln widzów (w godz. 19.59-1.59). Imprezę oglądało o 1,15 mln widzów więcej niż rok wcześniej.

(Mackuch, 29.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo